| Daaé_Christine_1995 a întrebat:

Salut, cine mă poate ajuta, cum pot să-mi recuperez contul Facebook după 5-6 ani. Nu pot să-l accesez, numărul de telefon cu care a fost făcut contul deja este atribuit la alt cont, adresă de e-mail nu are. Ce e de făcut?
Vreau să-l accesez ca să pot șterge pozele și să mai văd mesaje vechi.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, daca ai legat alt cont de FB de numarul de telefon, contul vechi nu se mai poate recupera!

| Dalmore a răspuns:

Daca mai stii parola, e simplu. Intra pe profil, in bara de sus a browserului, e ori un cod (din cifre), ori un username setat de tine. Copiaza acele coduri/acel nickname si foloseste-l in loc de e-mail. Eu asa ma loghez pe FB laughing.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Intri pe vechiul cont, dai click pe am uitat parola, iar ei îți vor trimite un cod prin nr de telefon, iar pe urmă te loghezi.
Ca să eviți problemele cu actualul cont, adaugă acestuia și o adresă de email, cu care să te poți loga (în caz că se ivesc probleme).

| Iunix a răspuns:

Mai deții acel număr de telefon? Dacă răspunsul este Da, atunci e foarte simplu.

| ioanaioanaa355673382 a răspuns:

Daca stii parola de la cont, poti lua adresa de e-mail de la link-ul lui. Da-mi linkul daca vrei, si-ti extrag eu e-mailul. Sunt acele cifre de sus sau numele de acolo de la link

| Daaé_Christine_1995 explică (pentru ioanaioanaa355673382):

Problema e că nimic nu este eficient, am încercat mai multe metode.

| ioanaioanaa355673382 a răspuns (pentru Daaé_Christine_1995):

Ii mai stii parola?

| Daaé_Christine_1995 explică (pentru ioanaioanaa355673382):

Paremi-se că o știu, au trecut ceva ani, dar mi-am pus una semnificativă. La ce poate ajuta ea?

| Daaé_Christine_1995 explică (pentru ioanaioanaa355673382):

A fost o parolă semnificativă pentru mine, deci aș spune că da, o țin minte.

| ioanaioanaa355673382 a răspuns (pentru Daaé_Christine_1995):

Daca o stii e bine. Da-mi link-ul de la acel cont de Facebook, sau cum am mai spus ia tu de acolo de la link. Sunt niste cifre sau numele de utilizator la sfarsitul link-ului

| Daaé_Christine_1995 explică (pentru ioanaioanaa355673382):

Ți le scriu în privat mâine dimineața.

| Daaé_Christine_1995 explică (pentru ioanaioanaa355673382):

Nu pot să-ți scriu, nu-mi permite site-ul.

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Te sfatuim sa incerci sa-l recuperezi mergand la www.facebook.com/hacked si sa urmezi pasii indicati acolo.

De asemenea, pe viitor, este bine sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis. Acelasi lucru il poti face si pentru contul de Facebook. Mergi in coltul din dreapta sus, da click pe sageata si acceseaza Settings, mai apoi mergi la lista din partea stanga a ecranului si alege Security. Vei gasi acolo optiunile oferite pentru a-ti securiza contul (poti sa introduci un email alternativ sau numarul de telefon).