| Criss2104 a întrebat:

Salut,cum pot să șterg toate conturile făcute pe diferite site-uri și dacă, șterg un cont de yahoo se șterg datele din conturile făcute cu acest mail

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Fiecare platforma si site este individuala, stergand doar contul de yahoo nu vei sterge si conturile de pe platforme terte!
Nici macar acolo unde contul yahoo este comun sa zicem cu o anumita platforma nu se va sterge contul ca intreg pe acea platforma
Cel mai intelept este sa stergi conturile dorite, manual, si la final sa iti stergi contul de pe yahoo!

ps: prin platforma ma refer in sens larg la siteuri, forumuri, aplicatii etc

2 răspunsuri:
| Anonim8789 a răspuns:

Pentru a șterge conturile create pe diferite site-uri, trebuie să accesezi fiecare site individual și să urmezi procedura lor de ștergere a contului. Cu toate acestea, ștergerea unui cont Yahoo nu va șterge automat și conturile create pe alte site-uri cu adresa de email Yahoo. Trebuie să ștergi acele conturi separat, folosind, de asemenea, procedurile specifice ale fiecărui site

| Neo12md a răspuns:

În teorie se șterg dar de obicei majoritatea site-urilor au copii pe servere. De aceea ți-as recomandă să o faci manual nu sa șterge doar contul Yahoo.