| mariuscoditoiu a întrebat:

Salut prieteni, am si eu o mare problema cu contul de Facebook.
Ieri mi l-au inchis cei de la Facebook deoarece am postat "mult"pe market place.
Am incercat sa le spun ca nu am fost eu insa mi-au cerut sa securizez contul si am urmat cativa pasi si de atunci nu mai merge deloc sa ma conectez. Cand finalizez pasii de securizare imi zice ca a aparut o eroare.
Cum pot sa rezolv asta si sa imi recuperez contul deoarece am multe informatii pretioase pe el?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fi nevoit sa trimiti poza dupa un act de identitate ca sa il poti debloca. Asa am patit eu cu un cont

| GdX a răspuns:

Asteapta cateva zile si vezi daca ti-l deblocheaza. Dureaza in medie 6-7 zile blocarea unui cont, in functie de ce ai facut. Ca un sfat prietenesc: NU MAI TINE INFORMATII VALOROASE PE FACEBOOK.

| mariuscoditoiu explică (pentru anonim_4396):

Pai nu este blocat ca am incercat chestia cu actul de identitate, problema este ca imi cere sa urmez cativa pasi pentru securizarea contului si cand termin pasii imi spune ca a aparut o eroare

| Andersen2k18 a răspuns:

1. Nu iti tine informatii pretioase pe retele de socializare, risti mult.
2. Este posibil sa fie o eroare marca Facebook, exact cum inchideau conturile celor care dadeau o stea la Politia Romana pe pagina oficiala. Asteapta cateva zile, poate se rezolva si ti-l deblocheaza ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica nu ai postat tu, pe contul tau de FB?
Cine sa fii fost, strabunica din groapa, sau vreo stafie?

| mariuscoditoiu explică (pentru Violleta2022):

Mai le-am scris asa sa imi deblocheze marketplace-ul insa odata cu securizarea contului au aparut si problemele, nu mai pot deloc sa ma conectez, urmez cativa pasi cu o parola noua sa recunosc anumiti prieteni si alte chestii dupa care imi spune ca a aparut o eroare si ca trebuie sa revin
voi mai putea sa mai intru in cont vreodata?

| Violleta2022 a răspuns (pentru mariuscoditoiu):

In general, le ia 24 de ore sa proceseze o cerere, sau sa rezolve ceva.

| mariuscoditoiu explică (pentru Violleta2022):

Hmm, la mine au trecut4 zile

| Ora de net a răspuns:

Bună, Marius,

Daca ai incalcat termenii si conditiile Facebook (https://www.facebook.com/terms.php) atunci acestia au dreptul sa iti blocheze contul.

Daca ai citit cu atentie termenii Facebook si consideri ca nu i-ai incalcat, poti sa depui o contestatie aici https://www.facebook.com/help/103873106370583