| Gax97 a întrebat:

Cum pot adăuga o poză de profil pe Facebook la care să pot restricționa postarea comentariilor și aprecierilor? Adică să nu-mi apară comentarii și aprecieri.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În dreptul imaginii dai click pe cele trei puncte și optezi pentru "Oprește notificările despre această postare". Like-urile se pot opri dacă alegi ca fotografia de profil să nu fie afișată pentru public/prieteni/prietenii prietenilor, ci alegi opțiunea "Doar eu" (de la săgeata aflată sub nume). Dacă alegi varianta asta, se întâmplă exact ce îți dorești.
Deși o vor putea vedea cu toții, nu vor putea lăsa notificări, nici oferi like-uri.

2 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Din pacate, nu poti face acest lucru. Daca nu doresti ca o poza sa fie apreciata sau ca alte persoane sa comenteze, te sfatuim sa nu o postezi pe Facebook - retelele sociale sunt spatii publice. Poti insa sa ajustezi diverse setari ale contului tau mergand la Settings -> Privacy si Security.

| otakugirlplease a răspuns:

Cred ca poti sa o postezi si imediat sa opresti notificarile pentru poza.