| AlexHorju a întrebat:

De cateva zile am o problema cu google chrome. De fiecare data cand deschit laptopul mi se deschide singur google pe un acelasi site(http://time-to-read.ru/? utm_d=20171122&utm_content=e739009bccd5f1e6d71a91bff5994 529&utm_source=uoua03n&utm_term=F82043EFFAA83E55EBEF63E0 D64ED5BD acesta este site-ul!). Cum pot face sa nu se mai deschida sigur? Sper sa ma puteti ajuta! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna, Alex,

Exista posibilitatea sa fie un virus pe computerul tau sau sa ai o extensie instalata in browser care face acest lucru. Recomandarea noastra este sa mergi la chrome://extensions/ si sa dezinstalezi toate extensiile.

De asemenea, este bine sa retii ca pentru a avea computerul protejat este foarte important sa ai firewall-ul activat si sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta gratuita), este bine ca el sa fie actualizat constant. Daca un antivirus nu isi actualizeaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala programe straine sau programe care vin din partea unor straini.

1 răspuns:
| bystefu a răspuns:

Intra in setari / avansat si acolo ai o rubrica pornire sau when start, va trebui sa ai pagina google si cea in plus pe care va trebui sa o stergi.Verifica si extensiile sa nu-ti bage vreuna pe gat treaba asta.