| Daramus_Ioan_1976 a întrebat:

Imi poate spune cineva o firma de curier care sa permita verificarea tehnica, nu doar vizuala (adica sa pot sa bag in priza)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Firma de curierat nu are nici o legatura cu verificarea coletului, ei fac doar oficiul de transport de la vanzator la cumparator. Vanzatorul este cel care poate da acordul pentru verificare, dar nu cred ca transportorul va astepta sa faci o verificare tehnica.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o firma de curierat nu va accepta sa desfaci pachetul si sa-l verifici, asta este treaba ta cu vanzatorul, tu doar ii dai banii curierului si el pleaca, ca si-a facut treaba, aducandu-ti pachetul.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa achizitionezi produse de pe situri specializate care ofera garantia produsului si accepta returnarea acestuia - ex. eMAG, domo, altex