| AliLina2 a întrebat:

vreau sa stiu sigur un lucru, vreau sa achizitionez un produs de pe Gearbest.com si trebuie sa imi fac un card. Pe site-ul respectiv, pretul este in dolari, eu trebuie sa imi fac cardul in dolari sau merge sa il fac si in lei? Trebuie sa fie de debit sau de credit? Banuiesc ca merge si de debit. Astept pareri, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Nu iti recomandam sa ai incredere in tot ceea ce citesti sau vezi pe internet. Avand in vedere ca acest website nu are nicio informatie oficiala listata (adresa, numar de telefon, tara de provenienta, datele fiscale ale firmei etc.), este cel mai probabil o inselaciune - iti recomandam sa nu il folosesti.

In ceea ce priveste cardurile acestea sunt niste produse financiare oferite de banci. Te sfatuim sa te consulti cu parintii tai daca ai sub 18 ani sau sa mergi intr-o banca pentru a afla mai multe informatii.

1 răspuns:
| Zaygon a răspuns:

Poti sa ai si in lei si in dolari. Eu am card la BT atasat la un cont in lei si platesc via paypal si imi face automat conversia. Vezi numa sa nu ai limitele la card setate pe 0 pentru tranzactii pe internet. Daca mai ai intrebari scrie si o sa incerc sa te lamuresc.