| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa imi fac un card de debit. Imi pot face unul fara ajutorul parintilor? Am nevoie de card pentru a plati pe diferite site-uri, pot plati cu card de debit sau doar de credit? Stiu ca pentru a-ti face card de credit trebuie sa ai 18 ani, de aia vreau sa imi fac de debit.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Minorii pot detine un card de debit dar il pot obtine numai cu prezenta unui parinte.
Minorii nu pot obtine card de credit si nici majorii daca nu lucreaza sau n-au un venit constant.

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Stiu ca este un card destinat adolescentilor, dar si acela doar cu acordul parintilor se poate face.

| JustBlack92 a răspuns:

Buna.
Din pacate nu poti sa faci acest lucru, doar daca ai 18 ani.
Numai Bine.