| Allahnuneajuta a întrebat:

Daca pe un site pe care trebuie sa platesc cu cardul pretul e in euro sau dolari merge daca pe card am doar lei? Gen sa am suma aia de euro in lei, nu stiu cum sa explic

Răspuns Câştigător
| Canter_Mihai_2000 a răspuns:

De exemplu daca cumperi de pe Aliexpress, atunci poti plati cun card pe care sunt lei, numa ca ei transforma leii in eurosi dolarii dupa cursul lor(cu niste putine procente)

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori tranzactie cu cardul iti face conversia automat la moneda care o ai pe card.