| Lucian_Olteanu_2003 a întrebat:

Salut TPU!
Vreau sa vand si eu un telefon pe Flip.ro,este Ok sau este teapa?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vinde-l pe FB-ul tau sau la scoala printre colegi, ca sa te intalnesti cu cumparatorul si sa-ti dea banii, ca sa nu primesti teapa pe site-urile online, cum primesc zilnic zeci de oameni sarmani, cand incearca sa vanda pe olx sau flip.ro.

Atentie, mai ia un adult cu tine cand faci tranzactia, sa nu fie vreun tigan care fuge cu telefonul, inainte sa-ti dea banii.

| Frank51 a răspuns:

Este țeapă, primești cu 3-400 de lei mai puțin, pentru simplu fapt că nu pui tu anunț. Eu nu aș irosii nici măcar 100 de lei.

| Mirel4412 a răspuns:

Il dai instant, dar pe preturi de nimic, mai bine astepti pe olx.

| McLISTO a răspuns:

Este un site bun dar primesti foarte putin (3-400 lei mai putin)
funda?

| Diana4you97 a răspuns:

Este un site serios. Poți încerca și acolo, dai de clienți mai serioși decât pe olx.