| 1Me9 a întrebat:

Salutare tpu.Sunt sigur ca multi dintre voi ati avut anumite curiozitati cu vedere la internetul ascuns, care e de fapt deep web-ul.Ati intrat vreodata? Ce ati gasit? Ce ati patit in urma intrarii pe partea ascunsa a internetului?

Vreau sa vad cele mai interesante raspunsuri si sper sa nu fie fake!

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Termenul "deep web" se refera la continutul de pe Internet care nu este indexat de motoarele mari de cautare, adica nu se poate gasi la o simpla cautare Google.
Un clip care explica ce inseamna acest lucru gasesti aici https://www.youtube.com/watch?v=_UOK7aRmUtw

Exista in deepweb si un asa numit dark net, dar te sfatuim sa nu-l accesezi pentru ca poti intalni continut daunator sau chiar ilegal.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici un video care sa te lamureasca. https://www.youtube.com/watch?v=WUhbPH_8gO4

| darrio2007 a răspuns:

Ar fi bine sa iti iei gandul de la deep web. Sfat prietenesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

E in natura umana sa fii curios.Dar daca curiozitatea implica riscuri si 0 beneficii ( in afara de satisfacerea curiozitatii ) eu zic sa iti iei gandul.Nu am intrat, nu ma mai intereseaza, m-am uitat la niste video-uri pe Youtube. E o serie de 50 de video-uri )( parca ), poti sa te uiti la toate, de esti curios.
Cat despre partea cu intratul, nu te sfatuiesc.
De ce? Ca poti sa iei virusi mult mai avansati ca cei de pe internetul normal si, daca mai faci si chestii tampite pe acolo, sigur o sa ai probleme cum nu iti imaginezi.

| Psychothic a răspuns:

Si eu la randul meu am avut curiozitatea sa aflu despre acest deepweb.
Nu am intrat eu insumi pe el,ci am gasit pe Youtube clipuri gasite de altii,care intr-un final m-au lasat cu un gust amar si groaza.
Ceea ce se intampla pe majoritatea acelor site-uri e inspaimantator doar auzind de ele,daramite daca le si vezi.
De la pornografie infantila, torturi, videoclipuri ciudate cu mesaje subliminale si o gramada de chestii ciudate, care te fac sa te gandesti in ce lume traim de fapt.
Iti recomand sa te uiti pe Youtube daca chiar nu mai poti de curiozitate, probabil ai facut-o deja.Dar in niciun caz sa nu intri pe unul din acele site-uri, expunandu-te la unele riscuri.Multe fiind pline de virusi si te hackeri la fiecare pas,care te pot hartui sau mai rau.
Ce parere ai? Crezi ca poti invata ceva de acolo,ca te alegi cu ceva frumos? Crezi ca merita? Din contra, este absolut morbid si de-a dreptul nefiresc ce se intampla acolo.
Noi oamenii in general avem inclinatii spre chestiile infricosatoare, ciudate, interzise acestea satisfacandu-ne adrenalina si nevoile morbide.(Pentru unii)
Deepweb-ul e internetul ascuns, si mai bine sa ramana ascuns, pentru ca nimeni intreg la cap nu vrea sa intre acolo.

| 1Me9 explică:

Hai ca mi-au placut raspunsurile mai ales cel cu,, lamurirea"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 1Me9):

Mersi. Eu doar ti-am dat un video pe care l-am vizionat si eu. happy

| danutzu96 a răspuns:

Nu recomad sa intri acolo dacat cu cunostinte avansate de securitate si nu cu windows, ci cu linux (eventual in masina virtuala). Depinde de ce cauti. Daca cauti informatii in anumite domenii nu patesti nimic, dar sa nu te manance undeva sa cauti pornografie sau sa descarci fisiere de acolo.