| BigLike a întrebat:

Salut ce se gaseste pe deep web? Partea ascunsa a internetului? Poti sa faci bani acolo?

9 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Depinde.Acolo poti inchiria asasini daca vrei sa scapi de o persona de pe glob, poti plati pentru un film pentru adulti in direct sau poti sa alegi chiar tu ce ai de gand sa faci cu acea fata, in direct.De asemenea sunt licitatii pentru femei si copii/grupuri de tot felul de ciudati care discuta subiecte care te-ar putea face sa lesini s-a.m.d.(nu ma intreba de unde stiu)

| heddy10 a răspuns:

Cauta canalul Paul Dadrian pe Youtube si uita-te la toate episoadele din seria deep web happy

| TrustMeIKnow a răspuns:

@KlibrDM ti-a raspuns bine la tot. Da poti sa faci bani din CP, droguri, arme, oameni, etc. poti sa le cumperi/vinzi dar majoritatea tarilor au echipe speciale care se ocupa cu urmarirea datelor de acolo in sensul ca tu poti cumpara o arma de acolo dar nu azi, nu maine poate peste 3 ani o sa fi gasit de interpol si te vei gasi cu mascatii la usa. Cauta deepdotweb este un website de stiri care are si link. onion ei ne dau informatii publice despre ce capturi a mai facut interpolul.

| TrustMeIKnow a răspuns (pentru TrustMeIKnow):

Te vei trezii* cu mascatii al usa.

| KlibrDM a răspuns:

Toate raspunsurile pana la momentul acesta au confundat Deep Web cu Dark Web.
Deep Web reprezinta partea internetului care se poate accesa doar cu o anumita PAROLA. De exemplu email-urile sunt in zona Deep Web deoarece doar cei care au parola unui cont pot accesa acele email-uri. Contul PayPal, documente legale, guvernamentale, stiintifice, toate sunt in Deep Web. Acestea pot fi accesate cu un browser normal dar sunt protejate de o parola.
Dark Web pe de alta parte are nevoie de un browser special pentru a accesa datele si pentru a oferi anonimitate (Se foloseste browserul TOR + de regula un VPN). Pe Dark Web se afla site-uri ascunse (greu de gasit) de unde se pot cumpara droguri, arme, documente falsificate, se pot inchiria asasini, se poate viziona child p**n, poti plati pentru a tortura o persoana intr-un anumit fel LIVE, si bineinteles poti gasi tutoriale despre cum sa gatesti o persoana si sa o pui pe masa in fata familiei happy

| BigLike explică (pentru KlibrDM):

Ce c+•@t! Dar ma intreb daca poti face bani (bitcoin) fara a face nimic rau pe deep respectiv dark web?

| KlibrDM a răspuns (pentru BigLike):

Tot ce e pe dark web e rau. Poti face bani (bitcoin) bineinteles, dar nu prin metode frumoase.
Hint: Child P*** este cautat si bine platit, la fel si drogurile daca ai de gand sa-ti deschizi un magazin online de asa cevawinking

| masalusofronie a răspuns:

Bine afla ca daca esti un asasin platit cunoscut si sub aliasul de himen, cu siguranta poti face o suma modesta de bani ( 330 bitcoin per om mort). dar mai intai trebuie sa dai un like mare (un fel de BigLike) paginii tale preferate de kamasutra anala

| cristina014 a răspuns:

Se gasesc o gamada de lucruri (de la cele mai banale lucruri la cele mai nebunesti) si toate de acolo sunt ilegale si periculoase. Nu iti sugerez sa lucrezi in "partea ascunsa" a internetului, armata si multe organizatii secrete folosesc deep web si daca nu te pricepi la programare nu esti pregatit pentru ce te poate astepta acolo. Nu vrei sa stii ce ar face un om pentru distractie si cat plateste pentru ea.