| Prumarius a întrebat:

Salutare tururor a patit cineva sa i se blocheze contul de Facebook? m-am trezit blocat cu el de cateva zile,nu am primit nici un avertiment, le-am trimit si ce vor ei acte etc, nu am primit raspuns!

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Mai ai rabdare putin. Ar trebui sa primesti raspuns pe email.

| Prumarius explică (pentru Aasdfghj):

Multumesc

| Prumarius explică (pentru Aasdfghj):

Problema e ca n-am primit nici un avertisment inainte sa mi-l dezactiveze, contul il al de cativa ani! Mersi

| Prumarius explică (pentru Aasdfghj):

Buna Alexandra am primit in maill in care mi se zice ca din motive de securitate nu mi se poate zice de ce mi-a fost blocat contul, si nici avertisment nu am primit, si ca aceasta e decizie finala, ciudat raspunsul lor!

| Ora de net a răspuns:

Buna, Marius,

Cel mai probabil contul tau de Facebook a fost inchis pentru ca acesta a fost raportat de catre altcineva sau exista banuiala celor de la Facebook ca ai incalcat o serie de standarde ale comunitatii lor Facebook – mai multe despre acestea poti citi pe pagina https://www.facebook.com/help/185747581553788/ (poti schimba limba textului din coltul stanga jos a paginii) La sectiunea „My account is diabled" gasesti cateva motive pentru care Facebook inchide profile personale – printre acestea se numara folosirea unui nume fals, postarea de continut daunator etc.

Daca ai citit cu atentie standardele comunitatii Facebook si esti sigura ca nu ai incalcat niciun termen poti sa alegi optiunea „Submit an appeal" de pe pagina mai sus mentionata si sa urmezi pasii indicati acolo. Facebook va prelua cererea ta si dupa ce o va verifica iti va da inapoi accesul la contul tau.