| MihaelG a întrebat:

Salutare tuturor! Am o întrebare, întrebarea este următoarea: Știți că la aplicația Muzică Google Play îți cere să introduceți codul de pe cardul de credit! Acum vine întrebarea:este de încredere, adică dacă bag pin-ul de pe cardul lui tata nu o să îmi tragă bani mai? Sau este vreo păcăleală și cineva îți fură bani de pe card! Sau este de încredere?

12 răspunsuri:
| D3I3 a răspuns:

Este de încredere. Dacă nu iai muzică cu bani, n-are de ce să-ți retragă bani.

| Live4Ride a răspuns:

Este de incredere si nu iti cere si pinul! dar sa ai grija sa nu cumperi muzica care este contra cost sau aplicatii ca apoi ai probleme cu tatal tau happy dar si optiunea sa adaugi mai tarziu si apoi nu mai adaugi. iti trebuie cardul doar daca vrei sa cumperi ceva din magazin play gen aplicatii sau carti, muzica etc

| MihaelG explică (pentru Live4Ride):

Atunci ce trebuie să introduc? De pe cardul de salariu?

| MihaelG explică (pentru Live4Ride):

Mulțumesc mult pentru ajutor! Dar mai am o nelămurire și anume când dădeam să mă înscriu, chiar dacă în acea perioadă nu avea card tata, eu incercam așa, și scria ceva gen prima lună gratuit, apoi 22 de lei pe lună sau ceva de genul! Asta ce înseamnă că după aia o lună gratuit o să înceapă să îmi ia banii sau ce? și când dădeam acolo unde scrie că prima lună este gratuit dădeam dar mă băga în un meniu unde scria să introduc datele de pe card! as vrea un răspuns la întrebarea in legătură cu gratuitatea și cu acei 22 de lei pe lună după prima lună gratuit!

| mudokins78 a răspuns:

Da ce treabă ai tu cu aplicaţia aia nenorocita?
Astept răspuns...

| MihaelG explică (pentru mudokins78):

Păi o am instalată și voiam să știu cum e cu chestia aia cu o lună gratuit! Dar nu o făceam doar am vrut să mă interesez!

| mudokins78 a răspuns (pentru MihaelG):

Mx player în magazinul play store!
Sau de pe rexdl.

| mudokins78 a răspuns (pentru MihaelG):

Mx player în magazinul play store!
Sau de pe rexdl. Funda?

| MihaelG explică (pentru mudokins78):

Și ce este asta? la. E folosește?

| mudokins78 a răspuns (pentru MihaelG):

Muzică, filme.
Poţi da drumul la muzică şi poţi bloca ecranul, şi asculti muzica şi cu ecranul stins...
Funda!

| Live4Ride a răspuns (pentru MihaelG):

Da, dupa o luna incepe si trage 22 lei de pe card si de aceea nu poti folosi acea app fara sa introduci datele unui card! Iti recomand aplicatia Radiouri din Romania online e ceva cu galben si acolo ai cateva zeci de radio online sau pe http://www.radio.org.ro/ ai sute de radio din toata lumea ( trebuie sa selectezi tara de unde vrei sa asculti prin selectarea steagului tarii din partea de sus a pagini ) Prima aplicatie este un radio cu galben si merge sa asculti chiar daca blochezi telefonul!
Succes!

| Ora de net a răspuns:

Buna, Florin,

Recomandarea noastra este sa vorbesti cu tatal tau si sa-i ceri acordul inainte de a-i folosi cardul bancar. Totodata, este important sa citesti cu atentie instructiunile/regulamentul aplicatiei respective - exista posibilitatea ca anumite costuri sa fie lunare sau periodice.