| Anonim430 a întrebat:

Știe cineva ceva despre acel om care e palid și apare în visele oamenilor? Ca acel nextbot din Roblox. Dacă nu știți cum arată, doar căutați "This Man"

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Nu exista dovezi care sa ne spuna macar ca povestea respectiva este adevarata. Exista doar niste postari si niste articole care sustin ca un grup mare de oameni au visat acest om, fara ca ei sa il fi vazut vreodata. Pe scurt, aceasta informatie este cel mai probabil cum s-ar spune, propaganda, un mit, la fel ca cel cu,, Avionul care a aterizat dupa 50 de ani ". E oricum irelevant daca o persoana l-a visat spre exemplu, apoi a facut un portret si a dat stirea mai departe, deoarece oricine a vazut poza respectiva il poate visa la randul ei si sa creeze impresia ca este o situatie paranormala. Din punct de vedere biologic, creierul nu e capabil sa viseze fete pe care nu le-a vazut, nu inveteaza niciodata ceva ce nu exista, doar se foloseste de informatiile acumulate pe parcursul vietii. Vorbind obiectiv, cel mai probabil "this man", exista ca persoana. Sunt sanse foarte mici sa nu existe absolut niciun om care sa fie macar asemanator cu acel portret, dar, in absolut niciun caz nu cred ca are vreo legatura cu mitul respectiv, e doar o informatie interesanta de stiut.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Băsescu?

| Cherciumihai a răspuns:

Da, am auzit de "This Man". Este o teorie urbană care spune că acest om palid apare în visele oamenilor din întreaga lume. Cu toate acestea, nu există dovezi concrete că această persoană ar exista în realitate. Mulți consideră că este doar o poveste inventată sau o iluzie colectivă. Este interesant să citești despre asta, dar trebuie să fii conștient că este doar o teorie și nu există informații concrete despre această persoană.