| Andrei750238 a întrebat:

Unde pot raporta o posibila incercare de talharire Online? (la ce site? )

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Comoditatea asta.
Te duci la politie. Tu crezi ca cineva o sa-ti ia tie in serios o postare/un mail anonim? Oricine ar putea face asta fara nicio problema, si daca se fac farse la 112 iti dai seama ca majoritatea postarilor de acest gen ar fi eronate si nu le-ar baga nimeni in seama.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool, online? serios?
te duci la sectia de politie cea mai apropiata si depui o plangere

| Ora de net a răspuns:

Buna Andrei,

Poti depune o plangere la Politie daca este vorba de o frauda sau o incercare de escrocherie.

Daca doresti sa ne dai mai multe detalii la adresa ajutor@oradenet.ro, putem sa revenim cu un raspuns mai specific.

| Andrei750238 explică:

Am gasit ( cybercrime@politiaromana.com ). Am vorbit cu cine era acolo si a spus ca se vor face cateva investigatii, dar nu se poate deschide un dosar fara plangere. Multumesc, nu mai am nevoie!