| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! De ce cand ma uit la un film online, si vreau sa dau click pe ecran sa pornesc filmul, sunt bombardat de reclame si site-uri care se deschid din senin?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Add block, ublock

| Adry05 a răspuns:

Pentru ca asa functioneaza internetu si asa pot sa-si mentina acele site-uri cat tu sa te uiti gratuit?

| KlArt a răspuns:

Filmul ala, daca tot il vezi pe degeaba, trebuie sa contribui macar la reclamele alea. Acum, la banii astia, ce mai vrei?

| heddy10 a răspuns:

Pentru ca din reclamele alea, se genereaza un mic venit care sustine site-ul.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai tu ai pierde timp sa pui filme subtitrate pe degeaba cand stii ca iti poate iesi ceva din asta?

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Mare parte din filmele la care te uiti online se afla sub incidenta drepturilor de autor - acest lucru inseamna ca persoanele care le pun la dispozitia ta in mod gratuit, nu au dreptul sa o faca. Pentru a obtine profituri de pe urma acestora, desi le ofera gratuit, acestia vand astfel de spatiu comercial, pentru reclame.