| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

1.Am comandat de la mega proteine on serious mass. Vreau sa stiu cate kg pui dupa ce termini cutia?
2.ce conteaza cel mai mult cand iei proteine? sa mananci foarte foarte mult sau poti manca in loc de o masa o cutie de conserva de 100g(25g proteine)? ca nu inteleg, conteaza sa mananci mult mult sau putin si cam 25-30 g proteine la fiecare masa.PS: am 4 mese pe zi.

1 răspuns:
| Goldenboy97 a răspuns:

Presupun ca vrei sa iei in greutate.
Ca sa iei in greutate iti trebuie un surplus caloric, asta inseamna ca trebuie sa mananci mai mult decat necesarul tau energetic pe zi.
Proteinele nu o sa te ajute asa de mult, ele refac tesuturile distruse.
Ca sa iei in greutate trebuie sa consumi multi carbohidrati: orez, cartofi, cereale, paine, fainoase, fructe, etc.
- 60% carbohidrati, 30% proteine, 10% grasimi