| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Mi-am comandat serious mass de la ON.
1.cate mese ar trebui sa am sa cresc in greutate?
2.cam ce ar trebui sa mananc la o masa?
3.cate kg pun pe mine dupa ce termin cutia?
Mentionez ca :
Dimineata mananc 5 felii de paine cu salam.
Dupa masa la 3 mananc orez, 2oua crude, ceva supa
La ora 5 iarasi mananc, la 6 fac sala 1h-1h30min si dupa iar mananc.la fiecare masa mananc foarte mult.o sa am rezultate?

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

1. salam = rahat. mai bine te duci in vidanja cu lingura ca mananci acelasi lucru. lasa mezelurile ca sunt 25% sare si restul porcarii.
2. opez cu supa nu sunt proteine. baga carne in tine.
3. intre dimineata si 3 prea multe ore in care nu mananci nimic.

acum sa iti raspund la intrebari:
1. 6 preferabil. 3 principale, 1-2 gustari si 1-2 shakeuri.
2. la 2 mese 200g carne + garnitura, la 2 gustari branza/oua/orice lactat + fructe sau legume.
3. SM de la on se vinde intre 900g su 5 kg. nu ai zis cantitatea

| FitnessTrainer a răspuns:

Sper ca nu esti gras daca ti-ai luat un gainer.
1.4-6 mese
2.La fiecare masa trebuie sa ai proteine +carbo.(Poate totusi sa fie o masa in care sa mananci doar fructe de exemplu, din care iti iei doar carbo)
3.Asta depinde de cum te antrenezi, de odihna, alimentatie, si de geneticul tau. Nu poate nimeni sa-ti spuna exact, dar vei vedea ceva diferente, cel putin pe cantar si la masuratori.
Nu prea e ok sa mananci salam. Nu e bine sa mananci oua crude din multe motive, unul din ele fiind absorbtia redusa a proteinelor. Poti sa le mananci fierte.
Per total nu e bun programul de nutritie. Mai informeaza-te.