| CatelusulTau1221 a întrebat:

Alunele astea sunt bune? http://www.pufuletigusto.ro/sites/default/files/products /partypackmare.jpg pentru masa? si sa nu te ingrasi :3 din cate am auzit alunele sunt foarte bune.dar aceste alune contin sare (si sarea nu e buna) deci SUNT BUNE ALUNELE CU SARE :)?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Alune prajite. clar NU, consuma alune crude.

Sau : migdale crude, nuci crude, caju crud, etc.

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Hai sa vedem.
sarea. NaCl. Na are functia de a retine apa in organism in celulele de grasime.

deci, sunt bune?

| Goldenboy97 a răspuns:

Daca au sare poti sa pui cantitatea dorita intr-o sita din metal si sa le "ametesti" putin. Eu asa fac, si se duce in mare parte sarea. happy