| SkandallKamataru a întrebat:

De ce inca mai exista grasi in 2024? laughing
Ca barbat sa fii gras mi se pare strigator la cer.
Atat timp cat n-ai o familie si copii si faci bani multi, si sa ai si tatuaj, nu ai dreptul sa fii gras.
Voi ce credeti? Pai la 20-30 de ani trebuie sa fii shredded din greseala laughing

Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Am venit o data cu nervii la pamant la antrenament din cauza unor rude si antrenorul mi-a spus exact asa: " spune-le ca ai slabit, si toti vor avea probleme cu geneticul. Spunele ca ti-ai rezolvat problema de sanatate prin nutritie, si toti vor avea boli incurabile" De aici cam intelegi ce a vrut sa spuna

51 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si ce ai vrea, să slabească subit, cum au trecut de 12 noaptea in ultima zi din an?
Nimeni nu vrea sa fie gras dar in anumite cazuri, nu se poate face nimic pentru a slăbi.
Si care e legatura cu tatuajul?

| SkandallKamataru explică (pentru darrio2007):

"nu se poate face nimic pentru a slabi"
Daca mananci mai mult decat iti consuma corpul normal ca nu laughing
Tatuajul iti da un aer de baiat rau laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ei, pe drk!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic, unii grasi, alti slabi, alti prosti ori incapabili sa inteleaga un raspuns primit de nenumarate ori...

Vad ca tot repeti intrebarea asta desi ti s-a raspuns la ea in trecut, tu continui sa o pui, de ce?
Esti si tu ca grasii? Incapabil sa intelegi ce ti se spune, sau esti doar prost?
https://www.tpu.ro/utilizator/abnpes/intrebari/

| SkandallKamataru explică (pentru Violleta2022):

N-am repetat intrebarea cucoana... daca tie iti convine sa stai langa un barbat obez e problema ta. Nu tuturor ne plac balenele ucigase laughing unii mai avem si standarde.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Te inseli baitel, nici eu si nici sotul meu nu suntem grasi, dar vad ca-ti vorbeste gurita fara sa o cuplezi la creieras si scoti numai porcarii pe ea.
Tu esti obsedat de sport, asta se vede din toate intrebarile pe care le pui pe forum, repetandu-se constant aceeasi diema pentru tine, de ce unii sunt grasi, dar este foarte tragic sa ai doar muschi si nimic in cap, asa ca, mai pune mana si mai invata, ca muschii nu tin loc de creier.

| SkandallKamataru explică (pentru Violleta2022):

Uita-te la poza mea, tu vezi ce brat am? laughing Dau un pumn in pamant e cutremur

| Violleta2022 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Pacat ca nu ai nimic in creier, ca muschii nu reprezinta nimic pentru nimeni.

| SkandallKamataru explică (pentru Violleta2022):

Ba da reprezinta laughing Am terminat o facultate, am 2 joburi, am muschi si disciplina, daca asta nu inseamna creier atunci ar trebui sa se schimbe definitia cuvantului.
Nu trebuie sa fii calm sa fii inteligent.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ma indoiesc!

| GandaIf a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Hai că ai tu facultate dacă e
Ai 2 joburi? la ce maturat si spalat strazile?
El are mușchi băiețelul, e cineva ))
La cum te exprimi nu ai habar ce e aia disciplina esti doar un pripas virgin care se lauda pe aici iti lipsesc neuroni si iti cauti atentie online dar din pacate nu reusesti decat sa te faci de ras si aici ca si in realitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ai fost vreo zi la munca in viata ta pana acum? asa de curiozitate.

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

De 2 ani am 2 joburi si imi fac timp si de sala, si de mine, si de gatit, si de iesit, si de orice.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Camatar si recuperator, 2-in-1! tongue

| SkandallKamataru explică (pentru GabiDumitrescu):

Exact, plus iau taxa de protectie de la oameni deci si asta imi adauga la venituri.

| GabiDumitrescu a răspuns:

... daca nu cumva cazi in mrejele mecului, kfc-ului, mersului cu masina si pana la magazinul din colt, a lenii.

| Frank51 a răspuns:

Troll.

| SkandallKamataru explică (pentru Frank51):

Nu trolez cu absolut nimic, e realitatea.
N-ai voie sa fii gras.

| Frank51 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Înseamnă că n-ai voie să fii slab, n-ai voie să fii prost, n-ai voie să ai boli endocrine etc laughing trăiești într-o realitate alternativălaughing

| Anonimboy111 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Dar tu de ce ai voie sa fi slab mort? dati aiurea body shaming si nu va uitati la voi si faceti pe altii sa se simta prost ca aveti voi insecuritati

| SkandallKamataru explică (pentru Anonimboy111):

De unde stii tu ca sunt eu slab mort? Aia e chestia ca nu ai voie nici sa fii slab mort.
Am 42 in brat la 12%body fat, daca stii ce inseamna laughing Fac sala de cand erai tu in scutece probabil laughing.

| SkandallKamataru explică (pentru Frank51):

Din 100 de grasi, cati dintre ei au boli endocrine? "spune-le ca ai slabit, si toti vor avea probleme cu geneticul. Spunele ca ti-ai rezolvat problema de sanatate prin nutritie, si toti vor avea boli incurabile"

Nu mai cautati scuze grasilor happy

| Frank51 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ai greșit buzunarul laughing stau bine la corp.

Eu mă minunez când văd oameni ca tine care se cred deștepți dar efectiv nu își folosesc creierul. Prima data am vrut să cred că ești troll, acum cred doar că ai doar niște incapacități happy

| SkandallKamataru explică (pentru Frank51):

Crezi in continuare ce vrei, realitatea e una singura.
Nu ma afecteaza parerea ta pentru ca oricum arat de 10 ori mai bine ca tine si sunt un om important si ocupat, spre deosebire de tine care probabil nici nu lucrezi

| CatenaccioStyle a răspuns (pentru Frank51):

Am mai avut discutii cu el in trecut si ridica sala pe o treapta superioara in arta sportului insa sala e un mizilic si printre sportivi subiectul ''sala'' e o bascalie pentru ca din punct de vedere sportiv nu te ajuta la nimic, masa musculara nu e o calitate sportiva din pacate pentru insaliti laughing. Am avut discutii destule cu el despre sport si omul stie una si buna: sala si sala, i-am explicat de atatea ori ca e inutila daca nu o corelezi cu un sport, daca faci doar sala si atat e egal cu 0 daca urci pe scari 4 etaje si continui mersul apoi in 4 labe ca nu mai ai gaz big grin. Un gras sau un slab care a fost sportiv la viata lui dar chiar si daca nu a facut sport poate sa aiba calitati fizice superioare unui basicar care trage de fiare.

| SkandallKamataru explică (pentru CatenaccioStyle):

"''sala'' e o bascalie pentru ca din punct de vedere sportiv nu te ajuta la nimic, masa musculara nu e o calitate sportiva din pacate pentru insaliti "
Ba da masa musculara e o calitate sportiva si te ajuta la multe.
Un antrenament de o ora la sala e mai greu decat 3-4 ore de fotbal si de facut mersul piticului pe teren rolling on the floor
Daca spui ca nu e asa, repet, nu ai pasit in viata ta intr-o sala si nu te-ai antrenat in viata ta, taci dracu happy
Pariu ca iti borasti matele dupa 2-3 seturi.
"daca urci pe scari 4 etaje si continui mersul apoi in 4 labe ca nu mai ai gaz" Ba da ai tot gazul din lume.

"Un gras sau un slab care a fost sportiv la viata lui dar chiar si daca nu a facut sport poate sa aiba calitati fizice superioare unui basicar care trage de fiare." Nu nu poate, in ce univers? Daca ai alergat ca pr0stu dupa o minge pe teren acum 20 de ani dar nu ti-ai mentinut anduranta, gafai daca fugi 50 de metri laughing
Traim in universuri diferite, eu n-am vazut nici un insalit sa fie cum zici tu, probabil iti imaginezi laughing
Sa tragi la fiare zeci de minute e de n ori mai greu decat sa alergi dupa o minge.

| CatenaccioStyle a răspuns (pentru SkandallKamataru):

"Ba da masa musculara e o calitate sportiva si te ajuta la multe.
Un antrenament de o ora la sala e mai greu decat 3-4 ore de fotbal si de facut mersul piticului pe teren rolling on the floor
Daca spui ca nu e asa, repet, nu ai pasit in viata ta intr-o sala si nu te-ai antrenat in viata ta, taci dracu"

Vai de capul tau de copilas ca nu stii ce vorbesti laughing) se vede ca nu ai facut sport la viata ta la ce bazaconii scoti pe gura. 1 ora de sala e un mizilic in antrenamentele fotbalului, e doar o micuta sesiune din antrenament iar antrenamentele nu tin 3-4 ore pe zi pentru ca duc la epuizare, nu cred ca stii ce inseamna sa te antrenezi 3-4 ore continuu. Chiar si asa antrenamentele nu sunt cele mai epuizante ci meciurile, antrenamentele sunt doar un mic preludiu pentru ce va urma laughing daca tu cu 1 ora de sala te vezi mare sportiv, dupa ceas iti dau cateva minute sa rezisti pe un teren mare de fotbal si sa trebuiasca sa alergi constant dar atat tu cat si insalitii ca tine isi vomita fierea dupa cateva minute pe un teren de fotbal, mai rau e de cei cu steroizi ca e foarte posibil sa fie material de morga. Zic sa nu comparam merele cu perele pentru ca n-are sens. Sala e un pisat, nu cred ca ai idee ce antrenamente se fac in fotbalul profesionist de afara, ar pensiona un insalit dupa doar o singura sesiune de antrenamente big grin o sa ramana doar la salata ca sportul nu e de el.

"Ba da ai tot gazul din lume." Ai pe dracu, voi stiti ce-i ala cardio?

"Nu nu poate, in ce univers? Daca ai alergat ca pr0stu dupa o minge pe teren acum 20 de ani dar nu ti-ai mentinut anduranta, gafai daca fugi 50 de metri laughing" Din contra ca am mentinut-o, joc periodic fotbal cu prieteni care au 35-45 de ani, fosti sportivi dar si nesportivi si ne mentinem, am jucat si cu pustani ca tine care faceau doar sala si gafaiau mai ceva ca niste fumatori veterani laughing iar batranii mei n-aveau nimic.

"Sa tragi la fiare zeci de minute e de n ori mai greu decat sa alergi dupa o minge." Exact. D-aia trasul de fiare nu e considerat sport ci activitate fizica laughing ca e mai greu sa tragi de fiare decat sa ai zeci de meciuri intr-un an si sute de antrenamente. Copilas, la capitolul sport esti varza calita. Aparent insalitilor le este afectata si mintea, vi se prajesc neuronii.

| SkandallKamataru explică (pentru CatenaccioStyle):

" 1 ora de sala e un mizilic in antrenamentele fotbalului, e doar o micuta sesiune din antrenament iar antrenamentele nu tin 3-4 ore pe zi pentru ca duc la epuizare"
Nu, nu e un mizilic laughing Halal de epuizare ce faceti voi la fotbal, daca vrei epuizare adevarata te bagi la sala.

"iti dau cateva minute sa rezisti pe un teren mare de fotbal si sa trebuiasca sa alergi constant dar atat tu cat si insalitii ca tine isi vomita fierea dupa cateva minute pe un teren de fotbal" O spui de parca fotbalistii alearga non stop 90 de minute rolling on the floor In mare parte stai si doar te pozitionezi sa primesti pasa, alergi 5 secunde si pasezi mai departe... ce vorbesti acolo? Degeaba ai tu anduranta mai buna ca mine, desi nu cred, daca eu iti rup gatul cu o mana laughing

"Sala e un pisat, nu cred ca ai idee ce antrenamente se fac in fotbalul profesionist de afara, ar pensiona un insalit dupa doar o singura sesiune de antrenamente big grin o sa ramana doar la salata ca sportul nu e de el."

Tu nu cred ca ai idee ce antrenamente fac "insalitii profesionisti in afara" laughing Ce spui tu aici e o parere de om dobitoc, mai ca spui ca fotbalul iti da anduranta mai buna ca alergatul laughing Te aud acum ca spui ca fotbalistii au anduranta mai mare ca maratonistii laughing rolling on the floor
"Ai pe dracu, voi stiti ce-i ala cardio?" Da stim. Dar un om de rand stie ce sunt alea greutati sau cardio?
"D-aia trasul de fiare nu e considerat sport ci activitate fizica laughing ca e mai greu sa tragi de fiare decat sa ai zeci de meciuri intr-un an si sute de antrenamente."
Noi ne antrenam aproape zilnic, trecem lejer de 300 de antrenamente pe an.

"Copilas, la capitolul sport esti varza calita. Aparent insalitilor le este afectata si mintea, vi se prajesc neuronii." Adica sa inteleg ca faptul ca alergi dupa o minge cateva minute pe teren, te crezi sportiv? laughing rolling on the floor Fotbalul e un sport de copii si de saraci, foarte putini fac bani din asta.
In afara de anduranta nu castigi nimic din fotbal, scopul tau e sa alergi pe un teren dupa o minge, si sa te deplasezi cat mai rapid cu ea spre poarta sa dai gol, sa nu ti-o fure altii, mare sportiv ce esti laughing
Vrei sport adevarat, baga-te la fugit maratoane, la ciclism, inot, kickboxing, box, un sport care necesita creier si care e cu adevarat util, nu fotbal laughing Tu n-ar trebui sa ai dreptul la opinie, n-ai cum sa te compari tu ca ai anduranta si atat, care te p1s1 pe ea, cu mine care am de 100 de ori mai multe abilitati.

| Frank51 a răspuns (pentru CatenaccioStyle):

N-ai ce să discuti cu cineva care se crede buricul pământului, e mentalitate de 6 ani, ce pretenții ai să înțeleagă un sport sau obiectivitatea specifică în fiecare sport sau în general laughing

| SkandallKamataru explică (pentru Frank51):

Voi nu intelegeti obiectivitatea specifica in diferite sporturi nu eu laughing

| CatenaccioStyle a răspuns (pentru SkandallKamataru):

"Nu, nu e un mizilic laughing Halal de epuizare ce faceti voi la fotbal, daca vrei epuizare adevarata te bagi la sala." Iar vorbesti in necunostinta de cauza laughing copilas fara cunostinte de sport ce esti.

"O spui de parca fotbalistii alearga non stop 90 de minute rolling on the floor In mare parte stai si doar te pozitionezi sa primesti pasa, alergi 5 secunde si pasezi mai departe... ce vorbesti acolo? Degeaba ai tu anduranta mai buna ca mine, desi nu cred, daca eu iti rup gatul cu o mana" Se vede ca n-ai jucat fotbal in viata ta, niciun meci nu seamana cu altul si depinde foarte mult de ritmul unui meci si depinde si pe ce post joci, fundasii laterali si mijlocasii alearga cel mai mult intr-un meci de fotbal, sa faci faza ofensiva-defensiva de zeci de ori intr-un meci aduni niste km alergati, cam cat alearga un insalit intr-un an laughing vai de mama voastra.

"Tu nu cred ca ai idee ce antrenamente fac "insalitii profesionisti in afara" laughing Ce spui tu aici e o parere de om dobitoc, mai ca spui ca fotbalul iti da anduranta mai buna ca alergatul laughing Te aud acum ca spui ca fotbalistii au anduranta mai mare ca maratonistii laughing rolling on the floor" Niciodata un culturist nu se antrena mai mult decat un fotbalist profesionist de afara, nici nu are rost sa iti argumentez de ce pentru ca nu are rost. Si da, fotbalistii au anduranta mai mare decat maratonistii. Marele Usain Bolt, multiplu campion mondial la atletism a vrut sa se apuce de fotbal crezand ca daca are viteza mare va face fata insa din pacate pentru el a fost nevoie de mai multe calitati pe care nu le avea si s-a lasat rapid de idee laughing e voba de *** Usain Bolt nu de neica nimeni, nu a facut fata, o legenda a sportului si tu spui ca un insalit e mai sportiv decat un fotbalist? Dar sa lasam fotbalul ca sunt si alte sporturi, un insalit e mort in fata unui sport care implica cu totul alta intensitate fizica si iti cere calitati mai mari decat masa musculara. Repet: Masa musculara mare este total inutila in sport si iti distruge sansa de a fi competitiv, e imcompatibila cu foarte multe sporturi d-aia n-ai sa vezi unul care a tras de fiare toata viata sa practice un sport de performanta si sa fie in sportul ala, nu exista asa ceva! Oricine poate sa fie culturist dar nu orice culturist poate sa fie sportivwinking.

"Adica sa inteleg ca faptul ca alergi dupa o minge cateva minute pe teren, te crezi sportiv? laughing rolling on the floor Fotbalul e un sport de copii si de saraci, foarte putini fac bani din asta." Repet, tu habar nu ai despre ce vorbesti. E sportul saracilor de azi care vor fi milionarii de maine big grin simt putina invidie cum te roade, macar de castigai bani din fiare dar tu nici macar la concursuri nu mergi, esti doar un copilas care ridica si el niste greutati si jigneste sportivii care au facut performante in sporturi adevarate.

"In afara de anduranta nu castigi nimic din fotbal, scopul tau e sa alergi pe un teren dupa o minge, si sa te deplasezi cat mai rapid cu ea spre poarta sa dai gol, sa nu ti-o fure altii, mare sportiv ce esti"

Castigi anduranta, rezistenta la efort, corp armonios, tehnica cu varza, bani, sanatate, e un sport foarte dinamic, picioare frumoase care apropo, mai lucrati-va piciorusele, insalitilor big grin ca sunt cam pipernicite, se vede urat sa aveti picioare de femei si umeri de gorila.

"Vrei sport adevarat, baga-te la fugit maratoane, la ciclism, inot, kickboxing, box, un sport care necesita creier si care e cu adevarat util, nu fotbal laughing Tu n-ar trebui sa ai dreptul la opinie, n-ai cum sa te compari tu ca ai anduranta si atat, care te p1s1 pe ea, cu mine care am de 100 de ori mai multe abilitati." Am facut putin box, deci stiu cum e si intr-un sport de lupte. Orice sport e frumos iar fotbalul se numara printre sporturile de intensitate maxima, insa un insalit n-are cum sa stie asa ceva, traieste o alta realitate. Toate sporturile pe care le-ai insirat tu acolo sunt cu multe nivele peste sala. Va doare ca nimeni nu va considera sportivi dar asta e cruntul adevar rolling on the floor

| SkandallKamataru explică (pentru CatenaccioStyle):

" Oricine poate sa fie culturist dar nu orice culturist poate sa fie sportiv" nu poate oricine sa fie culturist, daca nu-ti permite geneticul, te antrenezi si 10 ani si tot arati ca o la*a.

"Va doare ca nimeni nu va considera sportivi dar asta e cruntul adevar" care nimeni? Pai bai neica nimeni, mare fotbalist ce esti, cand ai job sau poate 2, iti gatesti singur, iti speli singur, iesi pe afara, etc. n-ai nici timp si nici energie sa te antrenezi 3-4 ore intens pentru fotbal cum zici tu, cand nici macar nu castigi bani din asta.
Sala e convenabila din orice punct de vedere si ai cele mai bune rezultate comparativ cu fotbalul, ai venit acum, ai iesit peste o ora.
Nu vad nici un rost sa te antrenezi 3-4 ore pe zi intens pentru fotbal cand tu nici nu joci la vreo echipa si o faci pentru fun, despre ce vorbesti aici?
" sportul saracilor de azi care vor fi milionarii de maine big grin simt putina invidie cum te roade, macar de castigai bani din fiare dar tu nici macar la concursuri nu mergi"
ce procent castiga banii aia? marea majoritate care urmaresc fotbalul nici nu practica, si din aia care practica, un foarte foarte mic procent ajung sa faca ceva. Nu uita ca echipele mari unde se plateste bine sunt doar cateva, iar in fiecare echipa, sunt doar 12 jucatori + fundasi... echivalent la cateva sute de jucatori, poate nici atat care chiar castiga sume uriase... in schimb cred ca peste 90% care urmaresc culturismul, si practica.

Degeaba spui tu mie cum se antreneaza cei din afara, tu oricum nu ai cum sa ajungi la nivelul lor de atleticism... compari mere cu pere laughing esti complexat ca esti slaban si nu ai brate si corp... du-te la sala si nu mai sta sa imi explici mie ce si cum, la sfarsitul zilei tot tu cu niste carne pe tine arati mai bine (Ronaldo face sala).

| SkandallKamataru explică (pentru CatenaccioStyle):

Fotbalistule, ai tu asa corp dezvoltat "armonios" din dat cu piciorul in minge? laughing laughing

| johnnny123 a răspuns:

Iar începi cu imbecilitățile astea?
Ți s-a mai explicat de o sută de ori că nu toți oamenii pot avea același stil de viață pe care-l ai tu. Unii oameni au treabă, au probleme, au griji, au responsabilități, nu pot să stea toată ziua și să lucreze cu ganterele în timp ce se admiră în oglindă cum faci tu.

Tu ce responsabilități ai? Mergi la muncă? Mergi la școală? Ai plătit vreo factură în viața ta?

Tot emiți aici decrete de genul "nu ai voie să fii gras". Dar să fii atât de needucat încât să crezi că pământul e plat ai voie? Dar să fii atât de lipsit de busolă morală încât să ai modele în viață gen Andrew Tate ai voie?

| SkandallKamataru explică (pentru johnnny123):

Nici nu trebuie sa ai acelasi stil, trebuie doar sa mananci mai putin si sa fii mai activ, nu te opreste nimic laughing
Da, merg la munca, am 2 joburi si imi gasesc timp.
"Dar să fii atât de needucat încât să crezi că pământul e plat ai voie?" am zis eu ca e plat?
Dar să fii atât de lipsit de busolă morală încât să ai modele în viață gen Andrew Tate ai voie? Da am voie, ce mi se pare mie imoral e sa fii gras si firav si sa n-ai un scop.

| johnnny123 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

"Nici nu trebuie sa ai acelasi stil, trebuie doar sa mananci mai putin si sa fii mai activ, nu te opreste nimic"

Repet, nu ai tu de unde să știi ce-i oprește pe oameni să facă anumite lucruri. Nu toți oamenii au aceleași priorități, responsabilități și același program cu tine.

"am zis eu ca e plat?"

Nu ai zis că e plat, dar nici departe nu ai fost:
"în 17 Martie 2018 | SkandallKamataru a întrebat:
Pamantul este plat oare? Eu stiam ca-i sferic pana cand acest tip m-a facut sa-mi pun niste semne de intrebare."

Dacă cineva a reușit să te facă să-ți pui semne de întrebare asupra acestui lucru, atunci este clar cât de fragilă este educația ta.

"Da am voie, ce mi se pare mie imoral e sa fii gras si firav si sa n-ai un scop."

Dacă ți se pare imoral să fii gras dar nu ți se pare imoral să admiri și să-ți modelezi viața după un violator/sechestrator/proxenet ca Andrew Tate, atunci ai probleme grave...

| SkandallKamataru explică (pentru johnnny123):

Intrebare pusa acum 6 ani laughing laughing era la misto oricum.

Nu e nici violator ca are femei garlaz nici sechestrator tot din acelasi motiv, nici proxenet, studiocam-ul nu cred ca se xheama proxenetism.
Curtea de Justitie l-a scos nevinovat.
Inghititi-va vorbele, cu toate dovezule ca e nevinovat, il faceti in continuare nu stiu cum doar pentru că ați vazut niste reportaje handicapate si fake news facute doar pentru atenție si sa capteze atenția prostiilor. In caz ca nu stiai, in ziua de azi cu clickbait si stiri fals de idioate, castigi foarte multa atentie si faci multe vizualizări.

| johnnny123 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Habar nu ai despre ce vorbești. Faptul că i s-a ridicat sechestrul de pe bunuri nu înseamnă că a fost "scos nevinovat". Procesul în care este pus sub acuzare pentru trafic de persoane, viol şi constituirea unei bande criminale pentru a exploata sexual femei este încă în desfășurare.

Lăsând la o parte toate astea, ție chiar nu ți se pare un pic penibil să sari în apărarea lui de parcă e frati'tu? Tu chiar nu realizezi că oamenii de genul frații Tate nu dau doi bani pe absolut nimeni, inclusiv pe fanii lor?

| SkandallKamataru explică (pentru johnnny123):

" ție chiar nu ți se pare un pic penibil să sari în apărarea lui de parcă e frati'tu?" Dar tie nu ti se pare penibil sa il faci proxenet, violator, sechestrator cand n-a facut nici una dintre astea? Esti genu de om care pune botu la tot ce zice presa si e trist.

"Tu chiar nu realizezi că oamenii de genul frații Tate nu dau doi bani pe absolut nimeni, inclusiv pe fanii lor?" Sunt miliardari cel mai probabil, si oricat de duri ar fi, le pasa enorm de mult de fanii lor si oamenii din jur, daca nu le pasa, nu mai ieseau sa spuna lucrurile pe care le spun, ii durea la basca, pentru cateva milioane de dolari, nu merita prin ce au trecut.
Puteau sa stea lejer sa mearga la party-uri tot restul vietii, dar au vrut mai mult de atat.

Sunt de acord cu multe lucruri pe care ei le spun, oricat de dure par, e realitatea.
Chiar daca ar fi facut trafic de persoane asa cum spui tu, desi nu e asa, asta nu inseamna ca ce spune nu e adevarat.
Un om de calibrul lui trebuie respectat pentru ca nu ajungi la nivelul ala daca esti dobitoc sau om de rand, iar daca pui in practica ce spune si iei in seama ce zice si iti schimbi atitudinea, usor, usor ai sa vezi rezultate si o sa-ti schimbi viata.

| johnnny123 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Pe tine nu te deranjează nimic din comportamentul fraților Tate pentru că, în sinea ta, rezonezi cu (sau cel puțin nu ți se par grave) lucrurile de care acești oameni sunt acuzați.

Pentru că altfel ți-ai fi suspendat admirația pe care i-o porți lui Tate măcar până la finalizarea procesului. Dar admirația ta doar a crescut până în punctul în care iei personal orice lucru negativ pe care-l spune cineva despre el.

Și nu, lui Tate nu-i pasă de tine. Andrew Tate face bani de pe urma ta și a celor ca tine, care-i apreciază și promovează postările și care la rândul lor infectează alți oameni cu aceleași idei și le lărgesc audiența. Dar dacă te-ar vedea aproape mort într-un șanț, ar trece mai departe cu Lamborghini-ul.

| SkandallKamataru explică (pentru johnnny123):

"Pe tine nu te deranjează nimic din comportamentul fraților Tate pentru că, în sinea ta, rezonezi cu (sau cel puțin nu ți se par grave) lucrurile de care acești oameni sunt acuzați" nu rezonez dar ii urmaresc de acum 2 ani cand au aparut ei, mi-au placut cum gandesc pentru ca treceam printr-o faza proasta cu fosta mea relatie, imi era greu sa ma antrenez, imi era greu si cu jobul, si ma simteam ca un r4hat... au venit oamenii astia si au abordat efectiv problemele prin care treceam eu, nu am gasit raspuns in alta parte decat la ei, pentru ca au un mod de a vorbi special fata de restul, ti-o spune pe fata cand esti un loser si cand nu, si ce ai de facut.
Asta am apreciat la el, ca isi spunea parerea indiferent de cat de aspra sau nu era, si spunea ce gandeste, vorbea liber, lucru pe care 99% oameni nu il fac in ziua de azi, el dadea lucrurile pe fata.
De cand a aparut el viata mea s-a imbunatatit, si dupa o perioada a rasarit soarele si pe strada mea, tot ce spuneau se adeverea.

"Dar admirația ta doar a crescut până în punctul în care iei personal orice lucru negativ pe care-l spune cineva despre el." afirmatiile tampite da, pentru ca eu ii cunosc, sunt clipuri cu ei cand erau saraci de acum 15 ani, iar ei ca mentalitate sunt LA FEL, nu i-a schimbat banul.
"Și nu, lui Tate nu-i pasă de tine. Andrew Tate face bani de pe urma ta și a celor ca tine, care-i apreciază și promovează postările și care la rândul lor infectează alți oameni cu aceleași idei și le lărgesc audiența"
Ii pasa dar nu la modul sa se implice emotional, ci la modul ca nu vrea ca alti barbati sa mai sufere si sa fie controlati, doreste sa aiba toti vieti bune, sa fie sanatosi, sa arate bine, sa aiba bani multi... e ceva rau in asta?

| TheGentleman a răspuns:

Nu fii atât de aspru!

Obezitatea la români se datorează în mare parte nivelului de trai scăzut, a alimentelor ultraprocesate, alcoolului (care transformă testosteronul în estrogen -> grăsime în special pe burtă), băuturilor pe bază de zahăr, inclusiv freshuri, a lipsei activităților fizice și a educației precare.

Ai făcut în școală cursuri de nutriție? Sau la liceu? Eu nu. A trebuit să înțeleg pe cont propriu legătura dintre nutriție și starea de sănătate. Am avut noroc că îmi place să mănânc puțin și destul de divers.

Dar din păcate, la români educația se termină odată cu terminarea școlii/facultății.

Statul are principala vină că nu investește în prevenție, în impozitarea băuturilor pe bază de zahăr și a alcoolului și în creșterea bunăstării și a nivelului de trai

Ah da! Să nu uităm de sănătatea mintală precară (depresii, insomnii etc)

| SkandallKamataru explică (pentru TheGentleman):

PAi nu investeste in preventie pentru ca ei fac bani din asta laughing
Scoala nu vrea sa gandesti, nu vrea sa fii sanatos, vrea sa fii un robotel din pacate.
In 12 ani de scoala nu inveti nimic despre nutritie, asta numai daca-ti mai spune profesorul uneori ca zaharul prea mult nu e bun si ca prajelile nu sunt sanatoase.

| Ilovedinero a răspuns:

Vai, deci am mai citit niste raspunsuri si nu stiu daca sa rad sau sa plâng.Deci, zici ca noi, nu avem frati/surori, zici ca nu mergem la munca, zici ca nu avem studii de terminat, avem de gătit, de planificat orare etc. Zici ca tot ce facem noi in viata este sa ne ridicam din pat, mergem la sala, stam 3 ore si ne punem inapoi. Dragi oameni, tin sa va anunt ca nici viata noastra nu e usoara, si noi avem probleme, stres, inmormantari chiar, evenimente, nervi, munca.Dar asa de intrebare, voi credeti ca noi, facem 6 pac-ul, bicepsul, tricepsul, coapsele sau gambele luând niste suplimente si mergand 3 ore pe zi la sală? Si cu 30 de minute de 3 ori pe saptamana poti face ce doresti. Daca va consolati cu gândul ca munciti, nu mai am niciun cuvant de spus, mă uimiti cu gândirea asta de prost gust.Si tot voi, ăștia care nu faceti nimic, ne judecati ca luăm 2-3 suplimente." Nu am timp este doar o scuza".Si" din cauza ca traiul este greu in Romania"Hai frt.Un burgher costa undeva la 15-20 lei.Un kg de banane costa 10. Un kg de cartofi 7.Un kg de ovaz iti tine micul dejun pe o saptamana, aproape 2. Ce sa vezi, la Lidl este 12 lei.Lucrurile sanatoase pot fi și ieftine, insă nici eu nu le mai pot cauta scuze de ce nu se vrea

| vodami92 a răspuns:

Barbati slabi erau cei drept multi! dar in anii 1910 1920 1930 1940 1950 1960 1970 1980 1990 si hai sa zicem 2000! atat! dupa 2000 gata! multi ca sa nu fie uscati din aia! au preferat asa! sigur nu e sanatos! dar bine nici sa te faci de ala de 200 kg!

| CatenaccioStyle a răspuns:

Nu mananca cum trebuie, nu fac sport, au si genetic prost sau diferite afectiuni.

| CatenaccioStyle a răspuns:

Trebuie sa existe si grasi, contribuie si ei la diversitate laughing

| GandaIf a răspuns:

Cred ca esti bolan mintal de pui intrebari din astea.
Dupa varsta de 60 de ani majoritatea se umfla sunt grasi care e problema? Ce vrei sa faca sa se dea peste cap sa numai manance 1 an de zile ca sa fie siluete?
Veniti unii nu niste imbeciliati...

| SkandallKamataru explică (pentru GandaIf):

Eu cred ca voi sunteti bolani mintal si nu stiti sa cititi si sunteti analfabeti functionali.
Ce am intrebat eu in intrebare? "Voi ce credeti? Pai la 20-30 de ani trebuie sa fii shredded din greseala"... tu ma iei cu la 123 de ani oamenii se umfla...

| GandaIf a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu inseamnă că dacă am greșit o literă sunt analfabet, idiotule.
Dar la cei 15 anișori pe care probabil îi aii nici nu mă aștept la un raspuns inteligent din partea ta, du-te și aberează în altă parte baiatule. Că nici nu intelegi ce am scris atat de bătut in cap ești.

| JbShownc a răspuns:

O întrebare de om frustrat și nesigur.Prin aceasta,, întrebare,, el doar a ținut să afle toată lumea că face sala și are un corp nemaiîntâlnit, nu precum grașii care nu au voie sa fie grași.Du-te la sala, trage de fiare și cu atitudinea asta vei fi pe strada cu căștile pe cap uitându-te la grașii care au ceea ce ce tu nu ai. Lumea normală în general arata average iar la un bărbat contează buzunarul tati nu cum arată, că spre asta duce întrebarea ta grandioasă. Un gras cu valuta este de sute de ori apreciat de toată lumea decât un pachet de mușchi care se crede prea înzestrat pentru cei din jur. Ceea ce faci tu, că te duci la sala și muncești trebuie sa le tii pentru tine că doar nu le faci de ochii lumii sau cine știe.Ar trebui sa va maturizați unii ca sunteți prea de tot