| sica2 a întrebat:

Am 1,80-1,81 m si am 15 ani jumate si as vrea vara asta sa cresc peste 5 cm si vreau sa fac inot credeti ca voi obtine frumoasa inaltime de 1, 85m,tata avea 1, 90 m cam asa credeti ca seman cu el? eu vreau sa ma fac cat el am vreo sansa? ofer funda

4 răspunsuri:
| laur_8083 a răspuns:

Nu poti creste intr-o vara 5cm happy este imposibil ce vrei tu. poate intr-un an 2 da, dar intr-o vara nu. nu te grabii ai 15 ani mai ai timp pana 18-19 ani sa cresti destul. happy

| bogdan1004 a răspuns:

Uite eu sunt mai mic ca tine am 1.64 si am tot 15 ani si eu vroiam sa cresc 4 cm pentru a da la Liceul Militar dar nu am sanse, si nici tu.Da vorba lui laur_8083 nu poti intr-o vara si inca 5 cm.Du-te la baschet si oricum ce atata graba caci pana la 21 ani poti cresteRaspunde-mi ce atata graba, esti pentru varsta ta destul de mare

| Cosmin86 a răspuns:

Asta intrebi un medic, iti poate da un raspuns mult mai bun decat unii care isi dau cu parerea pe un site

| k1fighter a răspuns:

Desigur ca ai o sansa.Geneticul nu prea poate fi influentat, daca tatal tau are 190 cm inaltime tu minim o sa ai 190cm inaltime.Si ai abia 15 ani procesul de dezvoltare nu e inca terminat;)uite ceva care poate sa te lamureasca:http://www.calculator.net/height-calculator.html