| sica2 a întrebat:

Am 1,81-1,82 m si am 15 ani jumate si as vrea sa ma icresc pana la 1, 92-1, 93 m credeti ca am sanse si ce mi-ati recomanda sa cresc mai repede, daca e vreo legatura eu seman cu tata el avea cam 1, 90m si toti din neamu lui unchimiu,maicasa sunt inalti, credeti ca o sa depasesc 1, 90? ofer funda pentru un raspuns bun

7 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

De crescut mai repede nu poti, si nici nu trebuie, la 15 ani sa ai 1, 82 e foarte mult.

| Andrei117 a răspuns (pentru Spitz10):

Am 13 ani si 1, 83...

| Spitz10 a răspuns:

Am gasit solutia.Joaca bascket.Toti jucatori sunt inalti, si nu va ganditi ca asa sunt ei. Funda?

| Chio9 a răspuns:

Apucate de inot, mers pe bicicleta(scaunul sa fie ridicat incat sa ti se intinda picioarele cand pedalezi), alearga. si priveste si asta http://www.youtube.com/watch?v=craYP5K6Km0. Trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa si bogata in proteine(din mancare nu pastile). Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. Deci numa doresteti sa te inalti si te vei inalta;)

| Robertofachiru a răspuns:

Da vrei sa ajungi ghita muresan?

| AK47 a răspuns:

Sunt sanse. Ai doar 15 ani. Te pot sfatui sa bei cat mai mult lapte, o dieta sanatoasa si echilibrata si 9-10 ore de somn.
Poti faci stretching care se presupune ca te ajuta.

Acum daca vrei sa ma ajuti si pe mine cu ceva big grin Imi trebuie pentru un anumit proiect sa aflu lungimea bratului (de la umar pana la incheietura) si lungimea picioarelor (talpa-sold si talpa-zona inghinala) pentru un individ de 180-182cm. Crezi ca ma poti ajuta? Este urgent! Ms!

| Flor1N94 a răspuns:

Te vei inalta mult, dar daca practici basket, hanball, volei vei creste cu mult mai mult.Ai genele din familie, si daca asa sunt multi, v'a trebui sa te faci inalt. Daca ai 15 ani si 1, 81, ai sanse la 1, 90 +,, eu am 17 ani si 1, 85, dar nimeni din familia mea nu e asa inalt...