| Minge707 a întrebat:

Am 14 ani, fac fotbal ( de 5 ani ) nu is gras dar am masa musculara ( 169cm. 67kg ) as vrea sa mai slabesc, imi puteti da niste exercitii de facut, dar nu pentru masa musculara. Si nu eu spun ca am am masa, imi spun altii.

2 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Da imi imaginez cata masa musculara ai, probabil salivez daca te vad. Slabirea o faci din alimentatie + sport, orice fel de sport, poti sa alergi, sa sari coarda, sa innoti, sau pur si simplu sa faci sala, e mai putin important ce faci, conteaza ce mananci. reduci nr de corbohidrati, si incerci sa mananci cat mai putine calorii, dar totusi, bogate in proteina

| Cosmin86 a răspuns:

La 14 ani nu ai cum sa ai masa musculara, PUNCT.