| Lupoae_Daniel_Mihai_1978 a întrebat:

Am facut un bilet tip sistem 7 din 10 cote intre 1, 21 si 2, 40 pariat cu 2 lei cum calculez cota totala si suma totala. va multumesc de ajutor

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Cota totala o calculezi inmultind cotele meciurilor intre ele. Rezultatul il inmultesti, la randul lui, cu suma pe care intentionezi sa o pariezi (2 lei) si astfel vei afla castigul aproximativ. Problema e ca atunci cand joci un bilet sistem, formulele sunt altele, castigul tau maxim va fi mult mai mic. E greu, poate imposibil sa determini cu exactitate castigul la un bilet combinat de acasa. Du-te la agentie si afla-l. In orice caz, eu zic ca la 10 meciuri de cote intre 1.20 si 2.40, cu 2 lei, o suma foarte mica pentru un asemenea sistem, castigul nu va fi prea mare.