| Razvan03Andrei a întrebat:

In legatura cu pariurile sportive...
1.Deci,eu am 4 meciuri(cota totala de 8, 4) si am pariat pe...suma de 3 lei!

Pe bilet scrie 54, 51 de lei, dar cum se calculeaza?(va rog sa nu imi dati site-uri cu calculatoare).

2.Pe ziar sunt 20 de meciuri(nu conteaza cotele), dar daca eu le pun pe toate 20 de meciuri si pariez pe 5 lei o sa castig ceva.sau suma este prea mici si castigul la fel?(puteti sa imi exemplificati si cu cota)

Răspuns Câştigător
| DaVà a răspuns:

Deci...ca sa castigi o suma mare, n-ai neaparat nevoie de o suma mare pusa in joc.Castigul vine de la cota meciurilor sau exactitatea cu car ai zis. Poti spune cine castiga dintre x si y si prmesti o suma, dar daca spui si scorul, si acesta este corect primesti de.10 ori mai mult cred.Adica...daca dintre Arsenal-Fiorentina spui ca va castiga Arsenal ai o cota, dar daca spui ca va castiga cu 5-4(si este corect) ai cota de 10 ori mai mare

1 răspuns:
| Catalyn13Barcelona a răspuns:

Fii atent: Se inmultesc cotele intre ele, apoi se inmulteste cu suma pe care pariezi : adica 8, 4 x 3. Asa e uite si niste site-uri cu pariuri: www.1x2betcafearena.ro, www.pariloto.ro, mai e astea cu bwin, gs bet...