| ArianaDianaMaria2004 a întrebat:

Am o prietena care s-a lovit la osul coccis si acum i s-a invinetit in jur, intrebarea este cu ce se poate da ca sa-i treaca cat mai repede si daca puteti sa imi spuneti cam cat timp va dura durerea.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa si dea cu finalgon, deoarece este o cremă care intră in piele si este dedicată articulatiilor, in cazul domnisoarei care s-a lovit, o va ajuta, bineinteles ca o sa o mai doară locul deoarece prin lovitură a traumatizat zona, dar daca se masează cu acel finalgon grabeste vindecarea, ce vârstă are fata? Si cum s-a lovit, a căzut? Mersi.Sau tu te ai lovit?

| Valentinaldoilea a răspuns:

Cu nimic nu-i trece in afara de masarea usoara a partii invinetite. Durerea... depinde cit de rau s-a lovit.

| KanezuY a răspuns:

Sa tina acolo cu gheata cateva ore pana trece.