| Andreea4002 a întrebat:

Hey TPU...
Am o mica mare problema. Eram cu o prietena, ieseam de la un proiect, si am inceput sa ne batem cu bulgari, ne-am jucat, si la un moment dat am lovit-o ( din greseala) sub ochi cu un bulgare mai tare. La inceput era doar o rana. Mai tarziu mi-a spus ca i sa învineţit.
Credeti ca o sa îi treaca repede? Cam in cat timp
Ps:i s-a invinetit de la ochi spre nas...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cam 7 zile durează. Spune-i să țină compresă cu apă rece.
Colegii/prietenii, cei care nu cunosc situația, vor crede că a fost agresată de iubitul ei gelos.
Ce să zic, întâmplare nefericită. Se mai întâmplă...

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Accidente se pot intampla, iar tu nu ai lovit-o cu intentie.
Locul are nevoie de timp ca sa se vindece, dar o sa depaseasca momentul. happy
Sunt lucruri mai grave prin care putem trece, de aceea e bine sa fim un pic mai atenti, pentru a le evita.winking

| vocea a răspuns:

O sa ii treaca intr-o saptamana daca pune compresa la ochii.