| Cris06 a întrebat:

Ieri un coleg m-a lovit cu piciorul in picior la cam 12 centimetri deasupra genunchiului cand incerca sa loveasca pe alt cineva, cred ca in aceasta zona este vreun muschi si osul nu prea stiu sigur, ma cam doare cand merg, dar nu s-a invinetit, poate fi ceva grav? Funda! Va rog sa-mi spuneti sincer!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| IlegalSmile a răspuns:

Heiii.

Ar trebuii să mergi la doctor. Doctorul ţi-ar spune exact, poate nu este o simplă" lovitură", dacă nu mergi aucm la doctor mai târziu poate te va durea şi mai rău happy

Baftă!

| Fatamuntilor a răspuns:

Comprese cu apa rece!

| Empathizer a răspuns:

O contuzie ca asta e normal sa te doara cateva zile. Ia Aspirina in dozele recomandate in prospect pentru varsta ta si foloseste local un unguent antiinflamator de la farmacie (Diclac gel, de exemplu).

| EaEmma a răspuns:

Orice lovitura doare, dar nu cred ca e ceva grav, foloseste cataplasme cu gheaţă...gheaţa nu se aplică direct pe piele, ci se împachetează într-un prosop sau în pânză curată sau ai mai putea folosi si unguent cu catina.acesta se aplica direct in locul loviturii si se maseaza.

| CamiiBăă a răspuns:

Buna! Normal ca in primele zile o sa te doarawinking.Dar nu este nimic grav:-J. Daca te va incomoda foarte tare durerea te poti duce la farmacie. Funda puppy dog eyes?

| RedDany a răspuns:

Dap! acolo este muschi foate sensibil! nu te speria o sa iti treaca

| Bonciu_Robert_1999 a răspuns:

Cred ca muschiul doar ti s-a blocat muschiul, am patit-o si eu, incearca sa iti dau cu bengei, fastumgel, liotongel, sau niste alifii de uns de la farmacie.

| MonsterManiacs a răspuns:

Asa e prima oara cand primesti un pumn/picior undeva. Daca o sa mai dea vreodata in zona aia o sa te doara cateva secunde/minute dar o sa treca repede

| aaandreeasss a răspuns:

Nu, dar daca ai alifiile nume bengei iti va trece pe 2- 3 zile
p.s. ia-ti de la farmacia cea mai apropiata, alifiile bengei s
unt puternice dar cand te dai cu ele miros urat dar dupa ceva timp nu o sa mai miroasa si nu te va ma durea asa tare. credeama si eu am patit la fel
vreau funda!