| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

Am un lant antifurt cu cifru.
I-am uitat codul.
Cum il pot afla?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca-i cu cifru mecanic tragi de capatul care intra in cifru si rasucesti usor inelul cu cifre pana simti o mica miscare la mana. Apoi iei inelul urmator. Daca ai ureche buna auzi si un mic click. Pe mine m-a invatat un hot de biciclete cum se face. Daca-i eletronic, asta e!

| sierra1 a răspuns:

Din câte cifre e compus codul?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pleci de latoate zerourile si verifici, fiecare succesiune: 00001, 00002, 00003, ..., samd pana ajungi la cifrul necesar deschiderii