| RAY a întrebat:

Am văzut baieti la sala care au mușchi dar nu se vad asa bine, trebuie sa mai slăbească?

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Trebuie sa mai slabeasca, insa nu te lasa prostit de faptul ca in pozele pe care le vezi pe net sunt unii care au vene, patratele vizibile. Acolo se mai folosesc si de umbre si machiaj ca sa iasa in evidenta, asta-i meseria lor. Ca sa se vada detaliile iti trebuie muschii, sa nu ai grasime corporala (sa ai, dar intr-un procentaj foarte mic), sa scapi de excesul de apa din corp ( unii ajung sa se inseteze pentru acel efect). Daca vrei venele vizibile, sa stii ca sunt alimente care ajuta, dar nu stiu in ce proportie.

52 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Mda, cresti rata metabolica cu un 100 Kcal/zi cam, nu cresti deloc cu mult.
Pai fa sport si slabeste.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, si eu am avut antrenor.

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

Ai glumit cu dopamina? laughing și eu nu m-am prins? vaaaaiii, dar cum e posibil așa ceva? Ce am ratat? Trebuie să fiu mai atentă, altfel, o să fiu penalizată ASPRU laughing

O să încerc rețeta, dacă nu-mi place, te caut să îmi dai banii pe produse.

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Pai nu te-ai prins asa cum nici eu nu m-am prins de gluma ta cu sa puna RAY filmulet de la sala.
Desi adevaratele glume-s alea de care nu te prinzi ca-s glume, dar na.

Pai e reteta clasica pe care o cam stie toata lumea sa amestece legume crude, sa puna putin ulei si sare si sa-i dea tare.
Bine, cui ii plac salatale, ca daca dai de unu care nu mananca asa ceva, normal ca nu-i place.
Si depinde ce salate iti plac.
De ex prietenul meu pune si crutoane in salata, mai pune si un fel de cascaval, nu face ca mine, deci depinde de preferinte.

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

Hai, hai, nu te scoate. Dacă nu e bună salata, mie îmi dai banii. Nu ne jucăm.

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Iti dau, nuuuu ma scot, ca n-am intrat in ceva ca sa trebuie sa ma scot de acolo.

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

Aha! Foarte bine!

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Sau sa faci cartofi prajiti cu sare pe ei, cu un copanel din ala de pui asa bun rau tare, si o sticla de 0, 5 L de coca cola rece asa, cand deschizi dopu sa faca fffsss asa! Mori, nu alta, haha.

O chestie interesanta este de ce la clatite pune omu zahar in compozitie?! Pai daca mananci cu branza nu ai nev sa fie dulce, daca mananci cu dulceata sau nutella, iar nu ai nevoie sa fie coca dulce.
La gogosi merge pentru ca le poti manca si asa goale, e altceva.

Io faceam gogosi din alea din faina Slabesti Mancand, era prin 2010-2011 la plafare si Mega image.
Apa, sare, faina din aia, drojdie si la prajeala cu ele.
Cred ca stii sa faci si tu, ca unii nu stiu, ba nu le creste, ba se face piatra, etc.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Mann fără supărare dar nu știi de gluma

| RAY explică (pentru ancaval):

Uby Tea înnebunit mossoti hai sa bem o votka în doi sa îți treacă

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Nu te întrece, că nu mă impresionează pe mine beșinile astea. Am mai văzut oameni ca tine, crede-mă.

| RAY explică (pentru ancaval):

Fata era o gluma, nu ma da în judecata pentru hărțuire ca nici nu te am văzut.

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Și nici nu o să mă vezi vreodată, asta îi clar, "nepoace"!

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai de unde sa stiu eu ca e gluma!? Nu suna a gluma.
Ca unii zic acelasi lucru si nu au glumit.
Daca eu iti zic "arata si mie te rog telefonul tau, da-mi o poza", de unde sti ca am glumit?

| RAY explică (pentru ancaval):

Ce nervoasa esti azi

| RAY explică (pentru Mosotti):

Pai în ziua de azi totul e o gluma

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu mereu, de aia zic ca nu sti care e si care nu e gluma.
Undeva acelasi lucru e gluma, in alta parte nu e, nu sti ce sa crezi.
Unu zice "am glumit", altul zice "n-am glumit, serios vorbesc".

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Pitbull!

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

"Că unii zic același lucru și nu au glumit"
Valabil și pentru mine, nu? laughing vaaaiii! No, spune tu.

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Nu sti care glumeste si care nu. E valabil si pentru mine, si pentru toti.

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

laughing

| aumih16 a răspuns:

Nu e adevarat ce vezi! e pacaleala, trucaj! trebuie multa munca ca sa obtii muschii aia! de coapse ce sa mai zic spun!