| anonim_4396 a întrebat:

Cate abdomene poate face o fata ca sa slabeasca dar sa nu aiba "patratele" ca la baieti chiar? Si cate flotari ca sa nu fac muschi?

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Abdomenele nu sunt nici pe departe cele mai importante atunci cand vine vorba de slabit.
Dieta si alergatul sunt sfante. Abdomene poti face de 2 ori pe saptamana, cate 3 serii si cam atat, in rest concentreaza-te pe partea de cardio - alergat, mers pe bicicleta/role, inot etc

| AnonimaOk a răspuns (pentru greyhound):

Nu pot alerga sau sa fac sport din cauza unor probleme de inima.
Tot am auzit de cardio. ce inseamna, ce presupune?
O serie cate abdomene presupune?

| greyhound a răspuns (pentru AnonimaOk):

Inlocuieste alergatul cu mersul pe jos (cam 1 ora); dar intr-un ritm ceva mai accelerat, nu plimbare
Ti-am dat exemple in ceea ce priveste cardio; asa se numesc activitatile de tip aerob
Cam 20 de repetari

| 8mariastar a răspuns:

Abdomene 20 pe zi si flotari cate poti dar nu exagera foarte mult pentru ca dupai nu mai poti face vreo 3 zile stiusi eu am trecut prin asta

| AnonimaOk a răspuns (pentru 8mariastar):

Dar genoflexiuni? Exista vreo limita?

| 8mariastar a răspuns (pentru AnonimaOk):

Da dar sa nu faci foarte multe pentru cca o sa amortesti si nu o sa mai poti face

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Pentru slabit simplu! alimentatie+cardio.
poti face mii de abdomene si tot nu slabesti. flotarile nu au nici'o treaba cu slabitul happy repet: alimentatie+cardio

| MarlanuMarlanu a răspuns:

Reduce portia de mancare la jumatate si sigur vei avea rezultate.