| anonim_4396 a întrebat:

Ar fi ok sa merg in fiecare zi la inot ce ziceti? Si cum ar trebui sa inot sa ma dezvolt cat mai bine si cat mai frumos + masa musculara astept raspunsuri. Sunt baiat si am 15 ani va multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Cu toate că e foarte sănătos să innoţi des, în fiecare zi e totuşi prea des. Mai bine încerci odată la 2 zile.

9 răspunsuri:
| MarianAlex112 a răspuns:

Cu cat mergeai mai des cu atat mai binehappy

| Truta_Madalin_1998 a răspuns:

Din punctul mau de vedere o sa arati foarte bine pentru ca inotul dezvolta toti muschii

| JohnnyBi a răspuns:

Yeeey, in sfarsit un pusti pe care il duce capul la 15 ani sa nu vrea sala + proteine + patratele laughing.
lasand la o parte gluma, zilnic este prea des. eu in locul tau as incerca asa: ori luni, marti, joi, vineri, ori 1 data la 2 zile cum zice Rakanishu. lasa muschilor timp de refacere dupa un efort fizic. masa musculara de la inot, nu vei pune ca cei care fac bodybuilding, fiind doua tipuri de sport diferite, dar muschi vei pune, mai mici ca volum, dar mai mari posibil ca densitate

| Lolităăăă a răspuns:

Du-te e foarte bine din partea ta ca te-ai gandit la asta; D

| IuliaMariaB a răspuns:

Eu fac inot de 5 ani..acum doar in weekend, nu mai am timp din cauza scolii, insa am facut si in fiecare zi, e ok...De inotat o sa iti explice instructorul.Dar te anunt ca o sa ai febra musculara insuportabila cam 2 saptamani, te obisnuiesti pana la urma! Sper ca te.am ajutat:*

| Kiddy1998 a răspuns:

Astazi am inotat 3 ore sunt frant seara asta si maine o sa merg iarasi cred. imi place foarte mult abia de am invatat si acum ma descurc de minune si imi place foarte mult deci in ce feluri ar trebui sa mai inot? Deocamdata inot pe sub apa si imi place ff mult deci astept pareri happy thx

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Ar fi normal să mergi de 2 ori pe săptămână nu în fiecare zi.
Și de dezvoltat te dezvolți în timp nu în câteva zile.

| DarthNiger a răspuns:

Da este bine sa practici un sport care iti place si la care esti sigur ca esti bun, inotul are multe avantaje si poti sa il practici ori cat vreiwinking

| AndreeaMarinaF a răspuns:

Esti cam "batran" ar fi trebuit sa te duci de la 9-10 ani pentru a te dezvolta si mai bine. cel mai bine e sa inoti si pe fata si pe spate, pentru a se dezvolta toate grupele de muschi. succes.