| dumdududum a întrebat:

Daca ma duc la bazin si inot cam 15-20 de bazine in fiecare zi imi dezvolt masa musculara (piept,spate, brate)? Multumesc.

8 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Da, dar pe langa asta incearca sa mai introduci si niste zile de sprint 50-100m, astea iti dezvolta mai mult musculatura decat seriile lungi de inot. Acelea sunt bune pentru capacitatea aerobica.

| GabrielaIoana a răspuns:

Normal ca da.Inotul e unul din sporturile care dezvolta cei mai multi muschi.Pe langa inot poti incerca sa faci si acasa diverse exercitii.Eu iti recomand sa faci flotari pentru forta si abdomene.Nu te suprasolicita si du-te doar 5, maxim 6 zile la bazin pentru ca ai nevoie si de odihna sa te dezvolti.

| PVAAVU a răspuns:

La intrebarea asta m-as da cu capu de pereti.

Răspuns utilizator avertizat
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Muschii ii faci la sala big grin

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Da, dar pe langa inot ai putea face si altceva ca sa iti mai poti dezvolta masa musculara, adica ceva care sa nu te solicte asa de mult...

| Pau17 a răspuns:

Da.Dar daca vrei sa te dezvolti mai repede poti sa faci si o incalzire de 30 minute inainte de a innota

| MrMuscolo a răspuns:

15-20 de bazine? Nu ti se pare cam mult?