| Flavius_Stanciu_1996 a întrebat:

Batoane proteice? Care sunt ok?

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Oricare. Important e sa aiba informatiile nutritionale convenabile tie. Depinde ce cauti. De regula pretul ridicat vine din renumele firmei si gust. Unele au un gust neplacut.

| aXy99 a răspuns:

Sa stii ca iesi mai bine daca iti cumperi 5 kg de pudra proteica si o iei la nevoie. Te poate tine si un an daca nu iei zilnic 2-3 cupe.

| Alinaka a răspuns:

Sunt multe tipuri de batoane proteice, divizate în mai multe categorii, în funcție de conținutul lor nutrițional. Acest site
https://batoaneproteice.ro/ oferă mai multe detalii. Unele batoane proteice sunt mai bogate în zaharuri, fiind utile pentru a furniza energie rapidă, în timp ce altele pot avea un conținut redus de carbohidrați, fiind mai potrivite pentru persoanele care urmează o dietă cu conținut redus de carbohidrați. Există și batoane cu un echilibru între proteine și carbohidrați, care pot fi utile pentru cei care au nevoie de o masă echilibrată pe parcursul zilei. Este important să înțelegi nevoile tale specifice pentru a alege batonul proteic potrivit pentru tine.