| carbit10 a întrebat:

Buna am 17 ani si fac sala de 8 luni iau creatina vreau sa stiu un lucru creatina monohidrata stopeaza cresterea in inaltime?

Răspuns Câştigător
| sile03 a răspuns:

Creatina nu stopeaza cresterea in inaltime. Ai grija ce cantitate iei, sa nu crezi ca daca bagi in tine peste doza recomandata o sa cresti mult mai repede.
Iti recomand sa o iei cu dextroza (transportor de creatina), o sa se asimileze mult mai bine si sa bei minim 3L de apa zilnic. SPor la tb!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine ți-a spus să iei așa ceva? Medicul de familie?

Pa, pa.

| FitMonkey a răspuns:

Nu, n-are nici o legatura cu cresterea in inalatime.

| carbit10 explică (pentru Legiuitoarea):

Am auzit la cineva

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru carbit10):

Bună.
Nu te mai lua după gura lumii, cere sfatul și recomandarea medicului de familie.
http://www.ziare.com/articole/alimente+multe+proteine
Pa, pa.