| ComaneciLuca1976 a întrebat:

Am dat mingea intr-un sant si acolo este o mortaciune cum sa putea lu-a mingea? Mi-e foarte frica si foarte scarba de mortaciuni?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Uneori, in viata, trebuie sa pui mina si pe lucruri scirboase, din nefericire. Cit despre frica, tatal meu avea o vorba: "nu te teme de morti sau mortaciuni, ei nu iti mai pot face nimic, teme-te de cei vii, ca de la ei te poti astepta la orice".
Acum, banuiesc ca pasiunea pentru fotbal (sau ce joc o fi fost) a invins scirba si teama si ca ti-ai recuperat mingea.

| xerxes1 a răspuns:

Dar carnita iti place?
Nu este tot mortaciune cu arome si E-uri?

| Yee a răspuns:

Yee! Te milogesti de un prieten, cu un bat, te milogesti de un parinte etc.