| anonimsaulau a întrebat:

As vrea sa ma apuc de sala, am peste 1. 80cm, 60kg si 14 ani, sunt destul de slab si vreau sa schimb chestia asta..nu as vrea sa merg la sala fiindca nu vreau sa imi fortez spatele cu greutati, ci vreau sa fac "street workout" ce parere aveti despre acest tip de antrenament..Cosmin vad ca esti priceput in domeniul sportului..ai putea sa ma ajuti sa imi dai sfaturi? sau ceilalti care ati facut street workout.dau funda :*

2 răspunsuri:
| OhGodWhy a răspuns:

Mai asteapta pana la 16/17 ani, sa ti se dezvolte corpul.Ca dupa iti intinzi pielea si iti strici ritmul cresterii.
La 14 ani corpul inca nu e dezvoltat si daca il fortez nu se dezvolta cum trebuie.Dar mnoh acum fiecare cu viata lui, tu decizi!

| alexandrualind a răspuns:

Nu e prea bine si asteapta cel putin pana la 16 ani.