| Marius123t92q a întrebat:

Dacă faci street workout și faci și antrenament cu greutați exact ca la sala poți avea mai multe avantaje? Dacă da care ar fi acelea?

8 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Nu mirosi pe altii care transpira in draci?

| BuLaNNNeL a răspuns:

E de ajuns un SW corect plus o alimentație buna pentru rezultate chiar ok. Cea mai importantă parte din sw e ca dezvolti forță, bine ca începător vei dezvolta si forță și mass in paralel, dar după va trebui să te antrenezi special pentru obiectivul tau. Dar prin sw, lucrând cu propria greutate si peste vei pune accentul pe forță și articulatii tari.

| Kerre a răspuns:

Salut, pot sa te anunt ca nu este nevoie sa faci si Street Workout si antrenamente cu greutati, te poti axa doar pe 1 care ti se pare tie mai buna, daca vrei sa cresti mai repede in masa musculara poti face antrenamente cu greutati. Parerea mea este ca daca faci oricare din acestea doua cu o alimentatie bine stabilita si odihna din plin poti avea rezultate.

| Marius123t92q explică (pentru Kerre):

Eu fac antrenamente cu greutăți dar as vrea street workout pentru ca la definire cei din sw arata mai definiți și nu stiu ce sa fac în continuare

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius123t92q):

Definirea se face din alimentatie, nu din antrenamente. Ca antrenamente pentru definire, ar fi cardio, atat.

| Marius123t92q explică (pentru Cosmin86):

Mai e și avantajul ca acei oameni care fac sw sunt mai puternici decât cei cu greutati

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marius123t92q):

Serios? De cand pana cand o asemenea comparatie prosteasca?

| Astrid188 a răspuns:

Daca dai doua ture pe deal, dus intors, slabesti garantat.