| Adrian_Cacina_1996 a întrebat:

Buna seara... am un minsk 125 am o problema cu el ....are cutia 1-N-2-N-3-N-4,merge 1-N, cand vreau sa bag a 2 imi ia viteza 3 direct sare peste 2si N, daca apas de pedala fiind in a 3 imi intra direct a 2 si merge in suturi apoi sare pe N.Pareri va rog ce ar putea sa aiba/

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un mecanic auto ar fi cel mai nimeric sa-ti spuna, dupa ce verifica integral masina.

| Galileo7 a răspuns:

Cutia de viteze îți e problema, verifica cantitatea de ulei din ea.

| Adrian_Cacina_1996 explică (pentru Galileo7):

Ok stiu ca de la cutie este imi dau seama am un dinte rupt la pinionul pe care se monteaza lantul de tractiune (e din cutie pinionuL)

| Adrian_Cacina_1996 explică (pentru Galileo7):

Stiu ca nivelul cutiei este acel surubel din cacasa exterioara stanga deasupra pedalei de svhimbare a vitezelor