| AlexXdd977 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva...
Cum as putea sa invat sa ma bat, sa ma apar?
Nu prea m-am batut pana acum dar nu poti evita mereu... si as vrea sa stiu cum sa invat sa ma apar, sa ma bat. Am o frica (o retinere ) de a lovi, ce sport... sa practic pentru a sti sa ma apar, sa ma bat sa fac fata la mai multi adversari in afara de lupte libere pentru ca am inteles ca luptele libere sunt doar pentru 1 vs 1 ca sunt de contact.
Ce sport ar fi potrivit pentru a ma apara, a ma batea : box, kickboxing-ul, artele martiale, sau auto apararea? Sau ziceti voi ce sport ar fi recomandat sa practic pentru a sti sa ma bat, sa ma apar, si sa fac fata la mai multi adversari cat si la un adversar? Plus niste sfaturi dau funda va rog

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| baru a răspuns:

Daca ai creier, nu.ti trebuie ARTE MARTIALE. Sunt oameni, care nu au avut o viata intreaga nici un comflict. De ce? Au stiut sa se comporte, sa aplaneze! In Artele martiale se spune: Decat sa deschizi un comflict cu cineva, mai bine aplanezi...

| K0sti a răspuns:

Pai de ce sa nu poti sa eviti? Ce neputinta ai?

| AlexXdd977 explică (pentru K0sti):

Pai stau intr-un cartier nasol. plus ca in ziua de azi dai de orice fel de persoane... care cauta scandal si care chiar poate nu poti sa eviti oricat ai vrea

| AFR81 a răspuns:

Orice sport enumerat de tine mai sus te-ar putea ajuta. Nu conteaza la care te duci, conteaza sa te tii de treaba si sa asculti de antrenor.