| Shukacu a întrebat:

Ce imi recomandati: Arte martiale, Lupte libere/karate, sau full contact?
Ziceti-mi ce stil de lupta e cel mai avantajos si ai ce invata.

6 răspunsuri:
| CenturyChild a răspuns:

Depinde si de tine ce iti place. Ar fi bine sa te duci si la o sala de karate si la una de kickbox/ box etc. Vezi ce "te prinde". Parerea mea e ca in full contact (daca vrei sa practici si la nivel de performanta) ai sanse sa te accidentezi mai des decat in karate. Exista insa si multe cluburi care le combinawinking Vezi ca Full-contact nu e un stil propriu zis. La kickbox ai semi-contact, light-contact, kick light, full-contact etc. Sunt niste sisteme competitionale graduale.

| leftside a răspuns:

Karate, o sa iti formezi si spiritul de luptator.

| MiKutzelu34546 a răspuns:

Lupte Libere o sa vezi, o sa te ajute mult!

| gabryelm3 a răspuns:

Mie karate mi se pare mai ok in comparatie cu celelalte.

| DuzzyDrey a răspuns:

Ti-as Sugera sa mergi pe Sporturii de contact/full contact sau A.M
Arte martiale poti incerca daca ai unde sa practicii in oras la tine- Bjj(brazilian jiu-jitsu), KyoKushin, Karate Shotokan, Judo)
De contact- KickBoxing, Box, Mui Thai(kickbox thailandez)etc.big grin

| Despa9 a răspuns:

Eu prefer full contact in nici-un caz karate mi se pare o porcarie :d