| Boxii a întrebat:

Stie cineva care sport te ajuta sa cresti in inaltime mai mult si mai repede basketul sau inotul?

10 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Basket-ul, evident.

Uite si alte sporturi care te ajuta sa cresti: stretchingul, kickingul sau loviturile cu picioarele si persul pe bicicleta.

Sursa: http://www.csid.ro/......e-4950418/

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Citind raspunsurile de mai jos,toti acei copii care isi expuneau parerea, nu se gandesc ca au mai inaintat putin in varsta si de aci isi cresterea in inaltime? Dar mrg, este problema lor; d
Sper ca acest link sa te ajute : http://www.mymodels.ro/......altime-16/

| alexeu998 a răspuns:

Inotul eu practiv inot de 5 ani si acum am 14 ani si am 1, 75 inaltime. Mi-a trebuit doar cateva luni sa ma inalt

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Baschetul,Handball,Atletism(eu fac atletism, am 13 ani si 1, 65m)Dar oricum handball-ul si bachetul sunt cele mai bunewinking

| ZzZzZzZz a răspuns:

Basketul... eu il practic de 4 ani.
Fac 14 ani in 2 saptamani si am 1.83 inaltime happy

| ZzZzZzZz a răspuns:

2 saptamani*

| alexmaries24 a răspuns:

Baschetul si voleiul.dar inotul este un sport foarte complex deoarece toti muschii lucreaza.bft

| Alex20000 a răspuns:

Handball

| urbanPK a răspuns:

Baschetul te ajuta sa cresti in inaltime, dar inotul lucreaza toti muschii corpului

| H0Rr0rB0Y a răspuns:

Baschet clar.Eu fac baschet din clasa a 2a cand aveam 1.35 inaltime si acum in a 6 sea am 1.53. Baschetul domina