| Deea6969 a întrebat:

Am o problema.
Eu port de vreo 2 ani ochelari. Am -4.. Cand Scot ochelarii nu mai vad aproape nimic... Si. La sport trebuie sa facem tumba... Imi scot ochelarii si pur si simplu nu vad decat salteaua. Proful incepe sa tipe La mine : " baaa, voi vreti 10 La sport? Degeaba ai 10 La celelalte materii daca nu ai La sport! Din semestrul asta... Gata! ". Faza e ca eu am facut tumba aia, chiar daca proful tipa La mine si zicea ca nu stiu. Dar defapt eu am vrut prima sa fac tumba. dar nu.mi vedeam picioarele. Si cand sa fac alt ceva pe saltea, mi.a spus "Lasa. Nu mai fa.". Daca ai zic ca nu vad nimic fara ochelari cred ca ma ia La misto apoi. " da, sigur, multe fete de La voi din clasa.s smechere. "
Ce sa.i zic?

Răspuns Câştigător
| kevincube a răspuns:

Îi spui că dacă dai jos ochelarii nu vezi deloc să faci ce te pune el.
Dacă vrei neapărat să faci acel lucru îţi iei lentile de contact.

1 răspuns:
| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Lentile de contact sau ii arati ochelarii sa vada idiotul ca ai ochelari cu dioptrii mari. Daca nu vrea sa inteleaga vorbeste cu parintii tai sa vina la scoala sa ii explice imbecilului