| UmbraDeVulpe a întrebat:

Vad in ceata cam de vreo ora- o ora si ceva, ce sa fac? Poate sa fie de la ochelarii pe care-i port acum? Ca mi-am luat de vreo 3 saptamani ochelari noi. Cu ceilalti de dinainte niciodata nu vedeam in ceata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Iei o pauza de la ecrane de orice fel si faci niste exercitii de relaxare pentru ochi.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Sigur.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cateva minute, dupa o ora de munca.Ai rezolvat intre timp sau inca vezi in ceata?

Răspuns utilizator avertizat
| MAteiLaAjutat a răspuns:

Posibil sa fi masurat gresit dioptriile si acum nu vezi bine.

Răspuns utilizator avertizat
| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Sa te duci din nou la oftalmolog sa iti refaca masuratorile.

Răspuns utilizator avertizat
| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pe lentile.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Depinde

| MAteiLaAjutat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cum a zis si Hyperion, depinde, de tipul de lentila, tehnologiile pe care le are etc. La mine parca au fost 400-500 lei.