| andrey69sex a întrebat:

Am o tigara electrica de baterie 1000mA ( 1 Amp ) si nu am incarcator pentru priza... daca tai firul cu incarcatorul tigarii si firul de la un incarcator de telefon ( am in prostie ) si le izolez apoi incarc exista posibilitatea de a se arde bateria? Pe incarcator scrie INPUT 0.2 A, OUTPUT 4, 8V - 0.4 A?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Trebuie respectată în primul rând tensiunea de lucru.

| Shatteredx a răspuns:

Nu face prostii. Un incarcator pentru priza pentru orice tip de USB costa 10 lei. Eu cand mi-am luat tigara electronica am cerut si unul din ala, pentru orice eventualitate

| akka4 a răspuns:

Bateria ce voltaj are?