| laviniaenache44 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu anii necesari pentru. a merge la sala(Fitness ori Aerobic), sau daca as putea sa merg cu mama/tata. vreau rasp. amanuntite.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu fac Aerobic, Pilates, Tae Bo, de la 16 ani. Merg împreună cu nişte prietene. Acum am 18 ani, însă îţi pot spune că acolo sunt şi fete de 13-14 ani dar şi de 20-25. Poţi veni împreună cu mama ta dacă mergi la Aerobic, am mai văzut aşa. Dacă vrei să mergi la Fitness, îţi recomand să-l iei pe tatăl tău fiindcă acolo merg în general băieţii. Totuşi ar fi bine să începi cu Aerobicul, ca să-ţi obişnuieşti corpul cu efortul. Trebuie să fii slabă ca să poţi merge la Fitness, deoarece dacă eşti mai plinuţă, vei pune muşchi peste grăsime şi nu vei arăta bine.

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| Florinaa123 a răspuns:

La aerobic poti merge de la varste fragede, chiar 7, 8 ani, deoarece este un mod de a te mentine in forma.

| AlexaaZuzuu a răspuns:

Pentru aerobic nu conteaza varsta, te poti apuca oricand. Iar fitness, din cate stiu eu trebuie sa ai peste 18 ani. Presupun ca se poate totusi si mai devreme.