| ILoveMusic25 a întrebat:

Ce exercitii pot sa fac pentru cresterea in inaltime? Am 1.65m si 62kg si sunt fata! Va multumesc! :3

6 răspunsuri:
| DarkRevenge a răspuns:

Uite
https://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/exercitii-crestere/
Nu poti sa cresti rapid, dar daca faci exercitiile astea+sa mananci fructe ai putea sa cresti mai repede.

| Ana_Maria_Costel_Si_1988 a răspuns:

Joaca basket in fiecare zi big grin

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Yoga. Este o postura anume, si e similara cu cea din poza, doar c-o faci pe inaltime, fara sa arcuiesti coloana.

http://previews.123rf.com/......ulders.jpg

Fa-o cat poti de des, si garantat castigi ceva centimetri in ciuda geneticului, daca esti in perioada de crestere.

| ComeAndFight a răspuns:

Fa multe tractiuni!

| Syndre a răspuns:

Înălțimea e în mare doar genetica, deci nu te aștepta la minuni - plus că nu crești decât până la o vârstă. Dacă practici mult, mult sport, gen baschet, o să accelerezi într-adevăr creșterea.
Oricum, după părerea mea la 1.65 ești numai bine, mai degrabă ai mai slăbi puțin.

| LupulNecrutator a răspuns:

Puneti tocuri