| WinterGuitar a întrebat:

Buna Tpu.Cum sa cresc in inaltime? Vreau sa cresc neaparat in inaltime dar nu stiu cum.(Bashet nu imi place, inot nu am unde doar vara la piscine, volei nu imi place).Ce ar trebui sa fac?

14 răspunsuri:
| HunterDennis a răspuns:

Intindete mult,dimineata, seara si in timpu zilei, cand poti intindete, bea mult lapte, si incearca sa dormi pe spate pe o perina subtire.In rest exercitile care le gasesti pe net nu sunt indicate ca poti sa iti distrugi coloana.Cat ai inaltime?

| WinterGuitar explică (pentru HunterDennis):

Am 13 ani si inaltime 1.55.

| WinterGuitar explică (pentru HunterDennis):

Am 13 ani si 1.55 in inaltime.

| Georgia1234567890 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa faci basket, chiar daca nu iti place, sau nu stiu... Ai putea sa incerci altceva... Adica uite eu am 12 si am 1, 66 si sunt fata laughing

| WinterGuitar explică (pentru Georgia1234567890):

Asta nu e un sfat.laughing

| HunterDennis a răspuns:

Fetele cresc mai repede decat baietii pana pe la 14 ani.Stai tu pe treaba ta si nu te prostii, dar fa un sport si nu te du la sala pana dupa 14-15 ani.Eu am mai crescut in ultimu an 3 cm si am 18.deci ai timp baietii cresc pana pe la 21.

| Alex_Cm_1992 a răspuns:

Nu stiu si eu vreau

| CocaCola19874 a răspuns:

Tu vrei sa stai la calculator si sa te faci de 2m dq...io am 12 ani si 1.75 m lungime fac si basket de 2 ani si sunt sigur ca m-a ajutat mult

Răspuns utilizator avertizat
| WinterGuitar explică (pentru TheMask):

90% e genetic poate ai crescut pentru ca parintii tai sunt inalti, Pai tatal meu are in jur de 1.80 si mama 1.60.

| WinterGuitar explică (pentru HunterDennis):

Ce sport sa fac?straight faceAs dori sa fac un sport.Sa ma apuc de tractiuni? ce exercitii mi-ar putea fi defolos?

| Cedry2kruger a răspuns:

Fa stretching te va ajuta foarte mult

| WinterGuitar explică (pentru Cedry2kruger):

Da-mi si mie un videoclip cu niste exercitii de stretching.

| Cedry2kruger a răspuns (pentru WinterGuitar):

Sincer si eu vreau sa caut exercitii tip stretch. Decat asta il stiu http://www.youtube.com/watch?v=79sXwpZUeBw