| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* pun din nou aceeasi intrebarelaughing. Credeti ca daca ma apuc de volei din primavara si vara de inot voi reusi sa cresc si eu in inaltime:-s? Acum am 1.57 si de vara trecuta nu am mai crescut niciun cm straight face. Tata are 1.75 iar mama 1.65...credeti ca as putea ajunge si eu macar la 1.70? Cunoasteti cazuri cand de exemplu cineva avea inaltimea x si dupa ce s-a apucat de volei/inot a mai crescut? Multumesc mult si dau fundita:*

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Bineînțeles că știu cazuri în care anumite persoane s-au înălțat extrem de mult, în urma practicării anumitor sporturi (mai ales înnotul care ajută la o dezvoltare armonioasă a corpului).
Consumă multe alimente bogate în calciu, odihnește-te suficient și practică mult sport.
Gimnastică și/sau jogging dimineața, și 1-2h de volleyball/zi.
Baftă!